15.07.2019
blog
10 tipov na rodinné atrakcie vo Viedni
Dostať sa do Viedne nie je žiaden problém. Autom alebo autobusom trvá celá cesta len niečo cez hodinu. Ak ste už všetky typické atrakcie, zámky a múzeá navštívili, inšpirujte sa naším zoznamom a objavte nové miesta.   Chystáte sa do Viedne s deťmi? Ak už máte všetky atrakcie prechodené, inšpirujte sa našimi tipmi. Vás a vaše deti čaká virtuálna realita, adrenalín, interaktívne atrakcie, ale hlavne veľa zábavy.
 

1. Cestujte v čase

Cestujte do minulosti a spoznajte Viedeň cez jej históriu. Cesta časom sa začína v 5D kine, kde zrýchlene zažijete až dvetisíc rokov histórie. Následne sa presuniete do miestností, kde spoznáte slávnu rodinu Habsburgovcov a zažijete letecký nálet ako za Druhej svetovej vojny. Tešiť sa môžete aj na virtuálnu realitu. Magic Vienna History Tour vás naučí históriu zábavným spôsobom a zabaví celú rodinu! Najlepšie je cestovať autobusom z Bratislavy do Viedne, pretože tam cesta z autobusovej stanice trvá len 10 minút. 

Zdroj: Bigstock

Otváracie hodiny: 

Po-Ne: 10.00-20.00 

Vstupné: 

Dospelí 19,50€
Študenti a seniori 17,50€
Deti 15,50€

Ak si lístok kúpite online, na každý lístok dostanete 15% zľavu.

2. Zažite hudbu 

Navštívte dom orchestra a zistite ako vzniká zvuk, ako sa premieňa na melódiu a ako dokáže človek vnímať zvuk. Vďaka interaktívnym expozíciám, ktoré spájajú históriu a inováciu, si vyskúšate napríklad aj prácu dirigenta. Celý orchester sa vám tempom a rytmom prispôsobí. Cez modely, kostýmy a inštalácie spoznáte Wolfganga Amadea Mozarta, Ludwiga van Beethovena alebo aj Franza Schuberta. 

 Zdroj: Bigstock 

Otváracie hodiny: 

Po-Ne: 10.00-22.00 

Vstupné

Dospelí 13€
Študenti a seniori 9€
Deti do 12 rokov 6€

3. Navštívte technické múzeum 

Nečakajte exponáty za sklom, ku ktorým sa nemôžete priblížiť. V technickom múzeu vo Viedni pochopí princípy fyziky celá rodina a vyskúša si ich rovno v praxi. Na toto všetko sa môžete tešiť: mechanika, optické klamy, parné stroje, solárna energia, prvý legendárny automobil Ford, ale aj technológie, ktoré sa budú používať v budúcnosti. Na múzeum si vyhraďte 4 alebo 5 hodín, nech si stihnete pozrieť naozaj všetko, čo vás zaujíma.

Zdroj: Bigstock

Otváracie hodiny: 

Po-Pi: 09.00-18.00 
So-Ne, sviatky: 10.00-18.00

Vstupné: 

Dospelí 14€ 
Študenti od 19 do 27 rokov  12,50€
Deti a študenti do 19 rokov  voľný vstup

4. Detské múzeum ZOOM 

Navštívte Detské múzeum ZOOM vo Viedni, kde môžu deti rozvíjať svoju kreativitu a schopnosti, objavovať svet a získať veľa vedomostí. V múzeu sa nachádza niekoľko zón a každá je prispôsobená inej vekovej kategórii. Najmenší budú spoznávať podmorský svet alebo rozvíjať svoju kreativitu v umeleckom štúdiu, kde spoznajú špeciálne materiály a techniky. Pre starších je pripravené skúmanie živočíchov a rastlín, ktoré žijú okolo nás a napríklad aj priblíženie života mravca a jeho úloh. 

Zdroj: Bigstock

Otváracie hodiny:  každá z expozícii je otvorená v inom čase. 
Vstupné: deti 5-7€, jeden dospelý ako doprovod voľný vstup.

5. Vstúpte do sveta ilúzií 

V múzeu ilúzií v centre Viedne na vás čaká až 40 optických ilúzií a inštalácií. Pripravené sú veľké ilúzne miestnosti, kde zažijete nekonečno, miestnosti dole hlavou a veľa iných interaktívnych atrakcií. Dozviete sa tiež, prečo optické klamy odporujú zákonom fyziky. Celá rodina si odnesie skvelý zážitok a originálne spoločné fotky.

Otváracie hodiny: 

Po-Ne: 10.00-20.00

Vstupné: 

Dospelí 12€ 
Študenti a seniori 10€ 
Deti do 18 rokov 8€

6. Dobrodružstvo v lanovom parku

Prekonajte strach a vydajte sa s rodinou do korún stromov. Pre všetkých milovníkov lanových parkov máme pripravený skvelý tip vo Viedni. Užite si adrenalínový zážitok na lanách medzi 79 platformami vo výške až do 8 metrov. Lanový park Gänsehäuflbad je prvým parkom svojho druhu vo Viedni a čaká na vás!

Zdroj: Bigstock

Otváracie hodiny:

1.5. - 16.9. Po-Pi: 11.00-17.00, So-Ne: 10.00-18.30
17.9. - 31.10. So-Ne: 10.00-18.30

Vstupné:

Študenti od 16 rokov a dospelí  26€
Deti do 15 rokov 20€
Deti do 10 rokov 14€

7. Oddýchnite si na wellnesse

Bojíte sa, že sa v deň, kedy pôjdete do Viedne pokazí počasie? Nemusíte sa. Pripravili sme pre vás Plán B. Pre rodičov sú pripravené sauny, masáže a vírivé bazény. Pre deti šmykľavky, detské bazény a veľa zábavy. V rámci komplexu sa nachádzajú aj reštaurácie a kaviarne, kde doplníte energiu. Therme Wien je výborným miestom oddychu pre celú rodinu.

Zdroj: Unsplah

Otváracie hodiny: 

Po-So: 9.00-22.00
Ne a sviatky: 8.00-22.00

8. Nočná Zoo Schönbrunn

Už samotná denná prehliadka najstaršej Zoo na svete je veľkým zážitkom. Radí sa medzi najkrajšie zoologické záhrady sveta. Návštevníkov láka domom pre koaly, domom dažďových pralesov a akváriami. Ešte väčší zážitok prináša špeciálna prehliadka, ktorá vám umožní sledovať exotické zvieratá v noci. Stačí, aby sa nazbierala skupinka minimálne 20 ľudí a prehliadka môže začať. Objednajte si nočnú prehliadku Zoo Schönbrunn na telefónnom čísle (+43 1) 877 92 94–500. Nočná prehliadka sa odporúča pre staršie deti, tú dennú si užijú aj tí najmenší.

Otváracie hodiny:

November - január: 9.00-16.30
Február: 9.00-17.00
Marec a október: 9.00-17.30
Apríl - september 9.00-18.30

Nočné prehliadky začínajú podľa dohody pri rezervácií.

Vstupné: 

Dospelí 20€
Deti, študenti do 19 rokov a dôchodcovia 10€
Deti do 6 rokov voľný vstup

9. Práter vo Viedni

Rodinný výlet do zábavného parku vo Viedni poteší každého. Dokonca aj tých, čo nemajú radi kolotoče, pretože sa pri vstupe do Pratru neplatí vstupné. Za atrakcie a kolotoče zaplatíte až vtedy, keď sa na ne rozhodnete ísť. Reštaurácie a kaviarni si tak môže užiť celá rodina spolu. 

Keď si  budete chciet oddýchnuť od hluku pri kolotočoch, stačí prejsť kúsok ďalej a ocitnete sa v obrovskom parku s viac ako dve a pol tisíckami stromov. Je to perfektné miesto na piknik, ležanie v tráve, prechádzky a aj hry s deťmi. Jedna návšteva Prátru určite nestačí!


Otváracie hodiny:

Park je prístupný 24/7. Samotné atrakcie majú rôzne otváracie hodiny (približne od 10.00 do 22.00)

Vstupné: za vstupné do parku sa neplatí. Cena atrakcií je 1,50€ - 7€.

10. Vyskúšajte to najlepšie na festivaloch jedla

Vo Viedni sa každoročne koná hneď niekoľko festivalov jedla. Európsky Street Food Festival prináša jedlo z celého sveta, ktoré je zážitok ochutnať. Na Pizza festivale si vychutnáte najlepšiu taliansku pizzu, ale aj príchute o ktorých ste ešte nepočuli. Na svoje si prídu aj nadšenci vegánskej a vegetariánskej kuchyne. Príďte na festival jedla počas vášho výletu do Viedne a zažite neobyčajnú atmosféru s ľuďmi z celého sveta. Spoznajte spolu s deťmi chute a vôňe z rôznych častí sveta. 
 


 


 


 

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu