koncert
Sviatok hudby pre deti

Úvodnú časť Sviatku hudby Hudobné centrum každoročne venuje najmladšiemu divákovi a v priebehu dopoludnia ponúka výber z výchovných koncertov z aktuálnej ponuky. Navštíviť podujatie môže školská trieda ako aj jednotlivci.

Táto akcia sa konala v minulosti

Sviatok hudby iniciovalo Hudobné centrum na základe inšpirácie medzinárodne etablovaným Fête de la Musique, ktorý bol po prvýkrát vyhlásený vo Francúzsku v roku 1982, odvtedy sa etabloval aj medzinárodne a uskutočňuje sa každoročne 21. 6. v rôznych krajinách sveta.  K zámerom podujatia patrí zviditeľňovanie aktívneho hudobného umenia, ako aj podpora vzájomnej spolupráce kultúrnych inštitúcií. 

W. A. Mozart deťom: Malá čarovná flauta - Hudobný program pre deti a mládež
- Mozartovo zrelé dielo je známe divákom po celom svete. Pripravili sme jeho skrátenú verziu, v ktorej veselý vtáčnik Papageno predstaví deťom najkrajšie a najznámejšie hudobné čísla tejto opery. Príbeh lásky princa Tamina a krásnej princeznej Paminy ožíva vo večnom súboji dobra a zla, múdrosti a hlúposti, a kontrastov čierneho a bieleho kráľovstva.

10.00 - 10.45 a 11.00 - 11.45. / Nádvorie Zichyho paláca, Ventúrska ul., Bratislava

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Hudobné centrum. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu