23.08.2016
blog
Čo treba deťom do škôlky a školy?

Aj vy máte doma školáka či predškoláka? Tak sa usaďte a pozorne čítajte aby vás 5. september nepríjemne nezaskočil. V prvom rade, pripravte sa na menší prievan v peňaženke. Požiadavky predškolských zariadení a základných škôl sa síce môžu v drobnostiach líšiť, základ ale ostáva.

Ak máte doma škôlkára, pri príprave si nezabudnite zaobstarať:

V niektorých zariadeniach treba mať vlastnú perinku, vankúšik a návliečky na ne. Tiež je vhodné priniesť pogumovanú plachtu, v prípade, že by sa dieťa pocikalo v spánku. zaspávať môžu s hračkou z domu

Škôlkar by mal mať v škôlke papučky aj náhradú spodnú bielizeň, pančuchy, tepláky a tričko, alebo aj mikinu. Nezabudnite na pršiplášť a "GG" (gumové gate) - koncom leta a na jeseň ich zoženiete ľahšie. Vedia výborne ochrániť dieťa ak je vonku rosa, sychravo alebo aj popŕcha. 

Ak posielate do škôlky menšie dieťa, pribaľte aj rezervnú plienku. V súkromných škôlkach je často prípustné nosiť aj vlastnú "mlsku" a nápoj takže škatuľka na desiatu alebo fľaška sa zíde. Odniesť si ich každé ráno môže vo svojom batôžku s obľúbeným hrdinom.  

ObrázokObrázokObrázok

Ak máte doma dieťa, ktoré v septembri nastúpi do nultého ročníka, pravdepodobne bude potrebovať:

Prezúvky (nie s čiernou podrážkou), podsedák na stoličku

Aktovku: peračník, veľké dosky na zošity, pravítko, možno menšie počítadlo

Peračník: strúhadlo, guma, farbičky a ceruzky (najlepšie trojhranné), voskovky

Zošity: presný zoznam dostanete v škole

Hygienické vrecko: toaletný papier, papierové (možno aj mokré) vreckovky, mydlo - zväčša tekuté, pohárik, uterák s uškom na ruky, prípadne iné pomôcky podľa uváženia

Úbor na telesnú výchovu: tenisky/cvičky, ponožky, tepláky, tričko, vrecko na úbor

Pomôcky na výtvarnú výchovu: zvyčajne: guľatý a plochý štetec, vodové farby, miska na vodu, tyčinkové lepidlo, farebný papier, veľké a malé výkresy, plastelina, igelit na lavicu, ochranná zásterka, handrička, škatuľa alebo vrecko na pomôcky (označte to radšej menom).

Hodí sa aj fľaška na nápoj, desiatová škatuľka. 

ObrázokObrázokObrázok

Do 1. ročníka budete potrebovať:

Prezúvky (nie s čiernou podrážkou), podsedák na stoličku

Aktovku: peračník, veľké dosky na zošity, pravítko

Peračník: strúhadlo, guma, ceruzky, modré perá (2 ks), zelené pero (1 ks), sada fixiek, nožnice

Zošity: presný zoznam dostanete v škole (zvyčajne čísla 511, 513, 624)

Úbor na telesnú výchovu: tenisky/cvičky, ponožky, tepláky, tričko, vrecko na úbor

Pomôcky na výtvarnú výchovu: zvyčajne: farebné pastelky, voskovky, guľatý a plochý štetec, vodové farby, miska na vodu, tyčinkové lepidlo, farebný papier, veľké a malé výkresy, plastelina, igelit na lavicu, ochranná zásterka, handrička, škatuľa alebo vrecko na pomôcky (označte to radšej menom).

Hodí sa aj fľaška na nápoj, desiatová škatuľka.

ObrázokObrázokObrázok

Aby toho nebolo málo, nezabudnite si kúpiť centrafixku a popodpisovať veci skôr ako ich deti stratia. A tiež kvetinky pre pani učiteľky. Veľa šťastia a málo poznámok v žiackych knižkách želá KIDSTOWN.

 

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu