detský tábor
Vyskladaj si mesto (letný tábor v MMB)
Aj tento rok sme si pre malých múzejných bádateľov a bádateľky pripravili denný letný tábor. Opäť sa pozrieme na najzaujímavejšie historické miesta nášho hlavného mesta. Ako základňa nám bude slúžiť Stará radnica, kde si ukážeme všetky tajné uličky a naučíme sa, ako múzeum funguje.

Pozrieme sa na každodenný život 60. rokov 20. storočia v Bratislave. Vydáme sa na samý kraj Rímskej ríše a vyskúšame si archeologickú prácu.

Prebádame mestské hradby a Michalskú vežu, ktorá po nich zostala. Zistíme, ako sa mesto bránilo v prípade nebezpečia, a odmenou nám bude výhľad na celé mesto.

Z každej našej zastávky si zoberieme nové vedomosti a predmety. Z tých na konci tábora vytvoríme výstavu priamo v múzeu. 

Termíny: 8. – 12. júla a 5. – 9. augusta
Miesto tábora (základňa): Stará radnica, Radničná ulica č. 1 

Pre deti vo veku 6 – 10 rokov.

Tábor je vedený odbornými múzejnými pedagogičkami, lektorkami a pracovníčkami MMB.

Cena za tábor: 150 € (v cene je zahrnutý program na 5 dní v rôznych lokalitách MMB, stravovanie, celodenný pitný režim, cestovné lístky)

Prihlasovanie na tábor je už spustené. V prípade záujmu neváhajte kontaktovať múzejnú pedagogičku Zuzanu Zahradníčkovú na adrese zuzana.zahradnickova@mmb.sk. Kapacita táboru je obmedzená.

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu