festival
iná akcia
Vševedko festival 2023 - edukačný a hravý festival

Čaká vás množstvo zábavy, nových poznatkov a celodenných aktivít, veľa náučných workshopov a prednášok (pre rodičov).

Táto akcia sa konala v minulosti

PÓDIOVÝ PROGRAM

10:00-10:30 Joga pre deti s Little jogi

10:45-11:30 Divadielko - Cestoviny s vajcom

11:45 -12:15 Interaktívne predstavenie Kazizúbkovia

12:15 - 12:45 Krst knihy (Ne)spokojný slimáčik Slávko

13:00 - 13:40 Prírodné javy

14:00 - 14:15 Teddyho Eddieho anglické výzvy

14:15 - 15:15 Divadielko - Princezná Halabala

16:00 -17:00 PACI PAC 

 

WORKSHOPY

Na workshopy sa nedá prihlásiť vopred, v deň festivalu príďte na vybrané workshopy skôr, aby ste si obsadili miesto

VŠEVEDKO WORKSHOPOVÁ ZÓNA (1.poschodie)

10:30-11:30 Postav si mesačné vozidlo s kockami LEGO® DUPLO (4-6 rokov, 10 miest)

11:45-12:45 Postav si mesačné vozidlo s kockami LEGO® (7-10 rokov, 10 miest)

13:30 14:30 - MONTE s EVI - Vznik vesmíru (5-10 rokov, 12 miest)

15:00 - 16:00 MONTE s EVI - Príbeh slnečnej sústavy (5-10 rokov, 12 miest)

 

VEDECKÁ WORKSHOPOVÁ ZÓNA (5 - 12 r.) - Krúžky v škole (1.poschodie)

10:30 - 11:00 - Explózia sopky, Aladinova lampa, Slonia pasta  (15 miest) 

11:30 - 12:00 - Explózia sopky, Lávová lampa, Mliečna dúha (15 miest) 

13:30 - 14:00 - Lávová lampa a Aladinová lampa, Slonia pasta (15 miest) 

15:30 - 16:00 - Explózia sopky, Slonia pasta, Mliečna dúha (15 miest) 

 

MOBILNÉ PLANETÁRIUM (1.poschodie)

10:00 - 14:00 Mobilné planetárium

CELODENNÉ AKTIVITY

 ...postupne doplníme

 • Aktivity s BISB - Zábava v lesnej škole Prezentácia rôznych aktivít, na ktorých sa zúčastňujú deti v ​​​​Súkromná spojená škola British International School Bratislava počas hodín v lesnej škole. 
 • Čítanie príbehov (čas konania: 10:30, 12:00, 14:00, 15:30, 17:00) Príďte si vypočuť obľúbené príbehy našich učiteľov a vyskúšajte si prerozprávať ich pomocou postáv z príbehu. 
 • Objavovanie tvarov a veľkostí Ako je vysoký? Aký je dlhý? Aké je to ťažké? Prostredníctvom skúmania rôznych materiálov a praktických aktivít budú deti objavovať rôzne tvary a ich vlastnosti.
 • Teddyho hádanky - anglické aktivity pre deti všetkých vekových kategórií s Leitus - jazyková škola
 • Numicon kocky - vyskladanie obrázku pomocou Numicon tvarov, Abakus - matematické úlohy, ktoré treba vypočítať na abakuse s KID GENIUS
 • Ružový palec s littleBIG- Dospelý nahlas zakričí časť tela a farbu (napr. žltá hlava). Deti musia nájsť v priestore predmet danej farby a dotknúť sa ho časťou tela, ktorú povedal dospelý.
 • Informatika rozvíja v deťoch kritické a analytické myslenie a dá sa vyučovať už od najmenšieho veku, dokonca aj bez počítača. Aktivity sú inšpirované úlohami z metódy Informatika s Emilom, ktoré ponúka Indícia pre materské a základné školy. 
  • 1 Aktivita: Robotika s Emou - Aktivita s robotickou lienkou Emou je zameraná na ovládanie malého robota Blue-Bot pomocou modrých panelov tak, aby ju deti dostali do cieľa - ku kvetinke. Robotika s Emou sa zameriava na rozvíjanie logického myslenia, koordinácie pohybu a jemnej motoriky detí prostredníctvom programovania lienky Blue-Bot. Najmenší programátori si pri tejto aktivite precvičia aj samostatnosť a trpezlivosť.
  • 2 Aktivita: Emil v cirkuse - Emil v cirkuse deti pozýva, aby sa zamysleli nad poradím kartičiek s obrázkami rôznych činností (napr. žonglovanie, bubnovanie, vyfukovanie bublín) a nalepili ich v správnej postupnosti. Aktivita je zameraná na rozvoj logického myslenia a jemnej motoriky.
  • 3 Aktivita: Emil na cestách - Malí cestovatelia pohľadajú a vhodne zakreslia chýbajúcu cestičku do mapy farmy s cestami. Precvičia si tak orientáciu na mape a logické myslenie.
  • 4 Aktivita: Rozvoj predmatematických zručností podľa Hejného metódy - Pomocou matematického prostredia Stavby z kociek Vám ukážeme, ako možno rozvíjať predmatematické zručnosti v zmysle princípov Hejného metódy a zažiť radosť z objavovania. Stavby z kociek pomáhajú rozvíjať geometrické predstavy, porozumenie počtu a získavanie skúseností s číslom v rôznych kontextoch, pozornosť a najmä priestorovú predstavivosť. Deti budú pracovať s farebnými penovými kockami a obrázkovými kartami. Naši inštruktori prispôsobia typ a náročnosť aktivity počtu a veku detí prítomných na stanovišti.
 • HOME – uč sa doma hrou - Domáce opakovanie učiva nebolo nikdy zábavnejšie. Novinka z dielne vydavateľstva AITEC poteší nielen deti, ale aj ich rodičov. Príďte si vyskúšať HOME – špeciálnu digitálnu pomôcku na precvičovanie vedomostí zo slovenského jazyka aj matematiky. Vďaka zábavnému interaktívnemu programu si deti s ľahkosťou zopakujú presne to učivo, ktoré v dané obdobie školského roka preberajú na hodinách. Žiaci tak aj doma využijú vedomosti získané na vyučovaní a lepšie si ich zapamätajú bez pocitu, že sa musia niečo drilovať. Dieťa bude riešiť interaktívnu hru primeranú svojmu veku.
 • Na Curaprox stanovišti všetkým zvedavým deťom ukážeme, ako sa správne starať o svoje zúbky. Hravou formou spolu vyženieme všetkých kazizúbkov. O odbornosť inštruktáží sa postarajú šikovní študenti zubného lekárstva.
 • Aktivity s AMAKIDS - rôzne úlohy v metóde podporujúcej pamäť Memorica a zábavný test z násobenia 
 • "Maľujeme, striháme, lepíme a otláčame" Tvorivé výtvarné aktivity zodpovedajúce veku detí. Rôzne základné výtvarné techniky na rozvoj jemnej motoriky a tvorivého myslenia. Maľovanie guličkou, vodovými a akrylovými farbami, koláž, monotypia, frotáž, otláčenie jednoduchých šablón a motívov. Vyhotovené práce si deti zoberú domov. Súkromná základná umelecká škola - Výtvarný ateliér LADON
 • À la maison care
 • Škôlkáreň
 • Happy bee
 • Spoločenské hry s LUDOPOLIS
 • Monte s Evi - Montessori herničky - Cieľom montessori herničiek je umožniť deťom objavovať svet okolo nich spôsobom, ktorý rešpektuje ich vlastné tempo, jednotlivé senzitívne obdobia, rozvíjať ich osobnosť, samostatnosť, nezávislosť, schopnosť rozhodovať sa, sebadôveru a tiež lásku k sebe a svojmu okoliu. Deti si voľne vyberajú činnosť, ktorú chcú vykonávať a tiež pomôcku, s ktorou chcú pracovať. Jednotlivé aktivity sú pripravené tak, aby rešpektovali senzitívne obdobia detského veku. 
 • Peniažkovo NBS 
 • Vedecké pokusy s Krúžky v škole - nauč sa, ako sa vyrába sliz, vodná kvetinka a iné zaujímavé pokusy.
 • Lego kútik s ENJOY creativity
 • Hra Ako triediť odpad u MJUK
 • Kreskovacie štúdio u KRESKY.sk - nechaj sa potetovať vzorkami Kresiek
 • Vyriešenie edukačnej úlohy, ktorá bude zameraná na prehĺbenie slovnej zásoby, schopnosť opisovať veci, schopnosť rozmýšľať o veciach v súvislostiach. Súčasne pri realizácii danej edukačnej úlohy dochádza k vizuálnej technike učenia písmen pomocou edukačných kartičiek TROCHA INAK.
 • Výroba parfému u Herbárium Projekt
 • Skladanie mapy u Lebo Mädveď
 • Maľovanie na tvár - od 11:00 - 17:00

 

PREDNÁŠKY

10:30 - 11:30 Od prvého ochutnania príkrmu až po láskavé odstavenie, Bc. Jana Krpalová Mračková pôrodná asistentka & laktačná konzultantka

12:00-13:00 Syndróm padlého kráľa (narodenie súrodenca), Mgr. Katarína Maťaše, psychologička www.terapiadotykom.sk

13:15-14:00 Význam hry pre rozvoj a učenie dieťaťa (The Importance of Play for Children’s Learning), Rose Winter riaditeľka materskej školy Súkromná spojená škola The British International School Bratislava, Prednáška bude v ANJ so slovenským prekladom

14:30-15:30 Rodičom trpezlivo a pokojneRNDr. Martina Vagačová, Efektívne rodičovstvo 

16:00 - 17:00 Ako zvládať silné emócie detí? Hnev a zlosť: keď niečo nie je podľa detí, bezdôvodný hnev. Kedy hnev škodí?, Mgr. Silvia Nováková, vyštudovaná psychologička a poradkyňa 

Odporúčame

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu