iná akcia
Deň detí na nádvorí

Stretnete sa s kráľovnou a kráľom rytierskych princezien a malých rytierov, uvidíte naše prvé korunovačné klenoty: koruna pre POP, najväčšie plyšové srdce na svete, tiež vás bude čakať truhlica plná pokladov. 

Táto akcia sa konala v minulosti


Zažijete bublinový dážď a rôzne osobnosti vám prečítajú povesti z historických kníh Prostonárodné slovenské povesti od pána Dobšinkého. V tento čarokrásny deň ožijú rozprávkové bytosti z povestí, ktoré sa nám po čítaní rozpŕchnú krížom krážom v celom Starom Meste.

Program: 
10:00 Bublinový dážď (vždy 5 minút) a vítanie kráľovnej a kráľa rytierských princezien a malých rytierov s ich celou rozprávkovou družinou 
10:30 Čítanie: Soľ nad zlato 
11:00 Bublinový dážď 
11:30 Čítanie: Trojruža 
12:00 Bublinový dážď 

Obedná prestávka

13:00 Bublinový dážď 
13:30 Čítanie: Cesta k slncu a mesiacu 
14:00 Bublinový dážď 
14:30 Čítanie: Popeluša 
15:00 Bublinový dážď 
15:30 Čítanie: Tri perá z draka alebo hľadanie zlého a dobrého 
16:00 Bublinový dážď 
16:30 Čítanie: Zlatovláska 
17:00 Bublinový dážď 
17:30 Čítanie: O dvanástich mesiačkoch 
18:00 Pasovanie rytierskych princezien a malých rytierov samotným kráľom a lúčenie sa s rozprávkovými bytosťami bublinovým dažďom. 

Čítať povesti z historických kníh Prostonárodných slovenských povestí, budú vzácni zatiaľ tajní hostia, pre niekoho z ďalekých krajín a pre niekoho nie. 

Tešíme sa na vás a ďakujeme Múzeum mesta Bratislavy a všetkým čítajúcim osobnostiam, rozprávkovým postavičkám z povestí, našim modrým vílam a všetkým, ktorí nám pomohli vytvoriť nádherné kostými a atmosféru.Program je vystavený:
1. účelovo každú hodinu podobne aby si deti zvykli a každú hodinu si deti užili vnímaním programu a nie boli vyrušované okolitými rušivými elementami, inak napísané aby ozaj tie povesti aj počúvali, nie len počuli :0)
2. je krátky (každú hodinu jedna povesť) lebo všetky deti vydržia iba "chvíľu" počúvať a potom sa chcú hlavne fotiť s osobnosťami, kráľovskou rodinou a rozprávkovými bytosťami
3. bez hlučnej hudby, lebo sú deti, ktoré hluk naozaj bolí v uškách
4. jednoducho ale predsa vždy kúsok inak, lebo prekvapenia máme radi úplne všetci, nech máme hocikoľko rokov
5. v priestoroch menšieho nádvoria z dôvodu pocitu bezpečného kontroľovateľného priestoru, ktorý ocenia ako deti tak aj maminy
6. a tak milo. Aby sme sa všetci dobre a štastne cítili a decáky vysmiate boli 

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu