iná akcia
detský tábor
Letná škola etickej módy - denný tábor

Škola etickej módy je zameraná na rozšírenie obzoru dieťaťa v oblasti módy, etického prístupu k nej a zároveň prináša základné zručnosti v oblasti ručných prác.

Táto akcia sa konala v minulosti

Deti sa učia o recyklácii, upcyklácii, priblíži sa im koncept nulového odpadu či základné princípy udržateľnej módy. Počas praktických workshopov si osvojujú základy ručného šitia, vyšívania, štopkania a preskúšajú si aj vlastný dizajnérsky talent.

Každý deň je úplne iný a deti si domov odnášajú hotový kúsok, či už je to vrecúško alebo taška na nákup, obal na mobil, otcova košeľa prerobená na šaty či vestu alebo zaštopkaná ponožka. V letnej škole sa deťom venujeme naplno, skupinky majú max. 10-12 detí na dve lektorky, takže sa všetkým plne venujeme. 

Škola etickej módy prebieha v príjemnom prostredí Novej Cvernovky v Bratislave pod dohľadom slow fashion dizajnérky Martiny Marekovej Kuipers, ktorá má v objekte aj štúdio a kde si deti budú môcť naživo pozrieť upcyklované dizajnérske kúsky.

Denný časový harmonogram:

8.00 - 9.00      príchod detí do školy
9.00 - 12.00    škola, aktivity v študovni
12.00 -13.00   obed
13.00 - 16.00  škola, v prípade pekného počasia aktivity aj vonku na dvore
16.00 - 17.00  vyzdvihnutie detí 

Veková kategória: 8 - 14 rokov

Cena vrátane materiálov a obedov.

Termíny na letné prázdniny 2019:

1-5 júl

8-12 júl

22-26 júl

29 júl - 2 august

12-16 august

19-23 august

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Bartinki. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu