iná akcia
Lukostrelba a korbáče v Abelande
Túto jarnú sobotu 6. apríla vás pozývame do Gazdovskej dedinky Abeland v Lozorne. Lukostrelecký klub Stupava organizuje súťaž v 3D lukostrelbe na makety zvierat v lesoch nad Abelandom. Prístup verejnosti nie je možný kvôli bezpečnosti, ale celý deň si môžu vaše deti zastrielať lukmi na našej strelnici a celý výťažok dáme Stupavskému lukostreleckému klubu.
Táto akcia sa konala v minulosti

Náš Luki bude s vami a deťmi pre veľký záujem znova pliesť korbáče z prekrásnych žltých prútov košíkarskej vŕby. Náš odhad ohľadne narodenia jahniatok nevyšiel, tak snáď sa narodia už teraz.  Na kŕmenie krave mame môžte priniesť nakrájanú mrkvu a jabĺčka, mesačné teliatko Nugetka pije len mliečko a kozám s ovcami môžte dať to isté, neskôr po pôrode budu môcť aj suchý chlieb.

Pre deti máme nachystané nové ihrisko pod lesom s dvoma malými lanovkami a niekoľkokrát cez deň pôjdeme spolu do mlyna mlieť z nášho zrna múku a ponúkneme vám čerstvý ražný kváskový chlieb. 

Nachystáme domáce špeciality, polievku, keďže sa vrátila zo zahraničia naša Miki tak už aj bryndzové a makové halušky, koláčiky a nejaké prekvapenie. Samozrejme v kolibe si dajte aj Tomiho bylinkové čajíky a domáce bylinné limonády.

Otvorené bude za každého počasia od 10 hodiny do zotmenia.

Za Abeland Abelovci

Odporúčame

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu