iná akcia
Špeciálny program na zámku Schloss Hof

V tomto roku zámok Schloss Hof posilnil programovú ponuku počas vybraných slovenských štátnych sviatkov. V dňoch 8.mája, 5.júla, 1. a 15. septembra sa môžete tešiť na pestrý program pre všetky vekové kategórie.

Táto akcia sa konala v minulosti

Vyberte si z bohatej programovej ponuky:

Prehliadky s lektorom v slovenskom jazyku ( 3,-€)

11:30, 13:30, 16:00 – zámocká prehliadka     
13:00 – prehliadka záhrad                                                         
15:00 – detská prehliadka      

Program na zámockom statku

13:15 – kŕmenie zvieratiek v zverníku                                                                     
14:00 – 16:00 – jazdenie na poníkoch  (1,-€/okruh)                                                                
14:00 -16:00 – jazdy na koči  (3,-€/okruh zámockým areálom)

Ďalší program                                                                                                                     

14:00 -17:00 – detské dielničky v Detskom a rodinnom svete                                
13:00 – 17:00 – ukážky remesiel v historických dielňach               

Výstava o Márii Terézii, ktorá mapuje viac i menej úspešné politické rozhodnutia a odkrýva zaujímavosti zo súkromného života panovníčky sa teší stále väčšej návštevnosti. Ak sa chcete započúvať do rozprávania skúsených lektorov nevynechajte prehliadky v slovenskom jazyku, ktoré sa konajú o 11:30, 13:30 a 16:00.

Milovníkov flóry iste zaujme špeciálna záhradná prehliadka o 13:00 , na ktorej sa môžu dozvedieť zaujímavé informácie o veľkolepých barokových záhradách.

Pre detských návštevníkov sú pripravené detské prehliadky so začiatkom o 15:00, kde vkĺznu do šiat princov a princezien a hravou formou sa dozvedia viac o živote na zámku. Na všetkých tvorivých návštevníkov čakajú v čase 14:00-17:00 veselé dielničky v Detskom a rodinnom svete v budove Bäckenhofu.

Medzi obľúbené detské aktivity patrí aj jazdenie na poníkoch. Tieto priateľské zvieratká sa na deti tešia medzi 14:00 a 16:00. V popoludňajších hodinách si môžete vychutnať najkrajší výhľad na zámocký areál priamo zo zámockého koča. Ak vás zaujíma svet zvierat a ste zvedaví, ako prebieha kŕmenie štvornohých obyvateľov statku, o 13:15 začne v zámockom zverníku kŕmenie pod vedením zvieracích ošetrovateľov.

Že život na zámku nebol len o oslavách a luxusných pôžitkoch šľachty, ale aj o tvrdej práci poddaných sa presvedčíte v historických dielňach, kde zruční majstri predvedú stále živé remeslá.

Tento bohatý program iste prispeje k tomu, aby ste prežili nádherný deň v zovretí histórie a prekrásnej prírody a spoznali svet stále živého baroka.
 
Vstupné:  dospelí  13,- € | deti (6-18 rokov ) 8,- €; rodinná vstupenka so vstupom do zámku: 34,-€; prehliadka s lektorom: 3,-€/osoba

 

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu