iná akcia
Ťavia slávnosť na zámku Schloss Hof

Najexotickejší obyvatelia zámockého areálu budú hlavnými aktérmi podujatia na zámku Schloss Hof v dňoch 4. a 5. júna. Ťavia slávnosť otvorí priestor talentu dromedárom, ktoré našli svoj domov na zámockom statku.

Táto akcia sa konala v minulosti

Princ Eugen Savojský nechal vo svojom vidieckom sídle Schloss Hof vybudovať nádherné barokové záhrady, ktoré sa stali pýchou zámockého areálu. Rozmýšľal však aj prakticky a úrodné pasienky patriace k rozsiahlemu areálu prikázal pretvoriť na hospodársky statok.  Po revitalizácii zámockého areálu sa statok stal domovom pre vzácne druhy staro-rakúskych domácich zvierat, ktoré sa v Európe vyskytujú už len veľmi zriedkavo.

Pri prechádzkach po zámockých pasienkoch však natrafíte aj na zvieratká, ktoré pre Európu nie sú práve najtypickejšie. Medzi najväčších a zároveň aj najťažších obyvateľov zámockého statku patria veľkolepé dromedáre. Princ Eugen Savojský a jeho vojaci poznali tieto zvieratá z bojov proti Osmanom. Tieto robustné tvory sú veľmi prispôsobivé. Dokážu znášať teplotné výkyvy až do 80⁰C a vystačia si aj s malým množstvom vody. Takéto schopnosti im uľahčujú život v regióne odkiaľ pochádzajú. Úspešne sa im podarilo udomácniť aj na zámockom statku. Patria medzi obľúbené atrakcie a u návštevníkov sa tešia stále väčšej obľube.

Nielen o svojej veľkoleposti ale predovšetkým o svojej šikovnosti presvedčia návštevníkov 4. a 5. júna počas podujatia s názvom Ťavia slávnosť. Veľkolepé zvieratá sa predvedú ozdobené nádhernými farebnými doplnkami v razantnom záprahu.

Ako vyzerá ten najkrehkejší tanec v podaní robustných štvornohých zvierat sa dozviete pri ich baletnom vystúpení. Aby si ťavy medzi jednotlivými číslami mohli aj oddýchnuť, program vyplnia veselé alpaky a rozkošné lamy.

Pre tých najmenších sú pripravené príjemné sprievodné aktivity. Maľovanie na tvár, kúzelník Helmut a jeho čarodejnícke kúsky a tradičné sedliacke hry určené pre deti budú spestrovať dianie na zámockej lúke. Samozrejme nesmie chýbať jazdenie na poníkoch a jazdy na koči.

Ak sa chcete dozvedieť viac o živote Márie Terézie nevynechajte zaujímavú výstavu v zámockých komnatách, v tejto sezóne majú návštevníci k vstupenke prvýkrát k dispozícii slovenského audio sprievodcu, ktorého si môžu vyzdvihnúť na hlavnej pokladni.

Barokové záhrady sa zahalili do letných kvietkov a pomaly dozrievajú aj sladké plody v záhrade maškŕt. Príďte ochutnať svet stále živého baroka.

Dátum. 4. a 5.jún 2017, 14:00 až 17:00 hod. (zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10:00 do 18:00 hod.)

Vstupné do celého areálu (zámok, záhrady, statok) vrátane popoludňajšieho podujatia:
Dospelí: 13,- €, deti (6 – 18 rokov): 8,- €, rodiny: 34,-€
Aj tu platí vaša ročná vstupenka: dospelí 34,- € , deti: 19,- €

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu