kurz / workshop
Jarné tvorivé prechádzky pre deti s A4
Tvorivé dielne s Dankou Krajčovou pre deti od 6 do 11 rokov. Séria tvorivých prechádzok inšpirovaných okolím A4. Na každej dielni deti reagujú na iné špecifické miesto – napríklad budovu YMCA, trhovisko Žilinská, Palárikova, Rozhlas, a ďalšie.
18.05.2022, St
25.05.2022, St

Na začiatku sa prejdeme na miesto, ktoré budeme spoločne skúmať. Porozprávame sa o jeho histórií, súčasnom stave, funkcii, architektonických či prírodných prvkoch. Urobíme si fotky, kresby tvarov, objektov či miest, ktorá nás zaujmú.

Deti budú potom priamo na mieste alebo v ateliéri v A4 výtvarne reagovať na navštívené miesto – vyskúšajú si rozličné výtvarné techniky, naučia sa aj tvorivo pristupovať k videnému a zažitému, či citlivo pozorovať okolie a jeho súvislosti.

Výtvarné techniky: kresba ceruzkou, tušom, kriedou, pastelom, kresby do piesku, maľba akvarelom, temperkami, hlinou, odtláčaním, frotážou, vystrihovaním, tvorba jednoduchých modelov, tvorba s nájdenými a recyklovanými predmetmi.

Poslednú marcovú stredu oslávime 18. narodeniny A4 - čím iným ako tvorbou! Deti pripravia časť výzdoby na narodeninovú párty A4, ktorá bude 1.-2.4.2022.

Všetky termíny sú: streda od 23.3 do 25.5.2022

Materiál je v cene. Kapacita je obmedzená, maximálny počet detí v skupine: 15

vstupné 10 € / 70 € na všetky termíny

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu