múzeum
Naturhistorisches Museum - Viedenské múzeum prírodných vied
Burgring 7, 1010 Viedeň

Prírodovedecké múzeum vo Viedni (NHMW) je veľkolepým miestom na ktorom spoznáte svet z veľmi zaujímavej stránky. Ak váhate či sa tam vidať, pozrite si stránku múzea. Nájdete tam virtuálnu prehliadku, ktorá vám priblíži múzeum a jeho poklady zvnútra.

Najsteršie zbierky uložili v tomto múzeu pred viac ako 250 rokmi. Obujte sa pohodlne, múzeum zaberá plochu 8700 metrov štvorcových. V roku 2011 sa tu nachádzalo asi 30 miliónov rôznych predmetov a toto číslo stále rastie. O všetky sa stará a hlavne ich študuje asi 60 vedeckých pracovníkov. Okrem pozoruhodných zbierok stojí ale za obdiv aj samotná budova múzea. Je dielom architektov Gottfrieda Sempera, Barona Karla von Hasenauera, Theophila Hansena, Heinricha von Ferstela a  Moritza Löhra. 

Planetárium
V tomto novom digitálnom planetárium premietajú "filmy", resp. šou z ktorých sa dozviete všeličo zaujímavé o našej Zemi a vesmíre. Za všetko hovoria názvy týchto predstavení: Život: Príbeh vesmíru, Pôvod života, Vývoj Zeme, Život stromov, Krehká planéta, Supersopky a pod. trvajú od 20 do 30 minút a skoro všetky až na výnimku sú v nemeckom jazyku. Ukážku si môžete pozrieť TU. Myslíme si, ale, že niekedy naozaj netreba poznaj cudzí jazyk aby človek prežil unikátny zážitok a pochopil autora. 

Obchod
Otváracia doba: štvrtok - pondelok: 9.00 - 18.30 hod., streda: 9.00 - 21.00 hod., v utorok je zavreté. 

Kaviareň a reštaurácia
Podávajú tu tradičnú dobrú viedenskú kávu a špeciality, snacky na zahnanie hladu. V čase obeda tu dostanete kúpiť aj teplú stravu. Každú stredu po 19:00 si tu môžete dať aj večeru. Rezervácie sa robia cez mail kultur.kulinarium@food-affairs.st

Ako sa sem dostanete: Vstup pre verejnosť sa nachádza na Maria Theresien Platz (Námestie Márie Terézie). Dostanete sa sem metrom U2, U3 (stanica Volkstheater), električkou číslo: 1, 2, 46, 49, 71 alebo autobusom: 48A. 

Mali by ste vedieť: V areáli sú všetky toalety aj výťahy prispôsobené hendikepovaným osobám. Vchod pre osoby na invalidnom vozíku sa nachádza na ulici Burgring 7.

Parkovanie: Podzemné parkovisko sa nachádza na MuseumsQuartier - Museumsplatz 1. Otvorená je 24 hodín denne. 
 

ObrázokObrázok

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu