múzeum
iné miesto
Pevnosť poznania
17. listopadu 7 , 77900 Olomouc

Táto stavba z roku 1857 slúžila kedysi ako delostrelecký sklad. Od roku 2015 v jej útrobách ale nájdete moderné zariadenie lebo v budove dnes sídli interaktívne múzeum vedy pri Univerzite Palackého v Olomouci. Je to miesto, kde poučenie a zábavu nájde cela rodina.

Čakajú tu na vás originálne exponáty a od sprievodcov sa dozviete všetko, na čo ste si možno ani nevedeli sami odpovedať.

Zistíte tak to najzaujímavejšie z histórie Olomouca, pochopíte život v tejto pevnosti a budete si vedieť predsatviť ako vyzerala, kým nebola útočiskom zanietených vedcov ale vojenských jednotiek. Dominantou je vtipný komiksový príbeh umiestnený na 12 veľkoformátových paneloch. 

Múzeum pohltí aj iných návštevníkov, nielen milovníkov dejepisu. Napríklad pochopíte ako funguje nervová sústava v celej svojej kráse. 

Odskočte si aj do digitálneho planetária. Tam môžete ponoriť svoju hlavu do hlbín oceánu, vidieť veľký tresk, rovnako ako Neil Armstrong, prejsť sa po mesiaci. 

Počas týždňa tu premietajú od 10:00 do 16:00 každú celú hodinu. Cez víkend od 9:30 do 17:00 každú pol hodinu. Kapacita miest je 20. Miesto sa vopred rezervovať nedá. 

Viac informácii nájdete TU.  

 

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

 

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu