plavárne a wellness
kúpaliská a jazerá
Relax Aqua & Spa v Trnave
Rybníková 16, Trnava

4 bazény, 8 sáun, 2 vírivky, 2 tobogány. A nekonečná zábava. To je Relax Aqua & Spa v Trnave.

Deti aj dospelí si v bazénoch užijú zábavu a oddych v každom ročnom období. K dispozícii máte relaxačný bazén, oddychový bazén, detský bazén a vonkajší bazén ako aj vnútornú a vonkajšiu vírivku.

Relaxačný bazén: v tomto bazéne si na svoje prídu všetci vášniví športovci. Bazén má plavecké dráhy ako aj vodné atrakcie, ktorými sú divoká rieka, vodná húpačka, chrliče vody, perličkové lavice a masážne trysky.

Oddychový bazén dokonalú pohodu zabezpečuje 10 perličkových ležadiel, perličkové masážne trysky na sedenie, masáže chrbta a nôh, masážne trysky na masírovanie tela v rôznych výškach a chrlič vody. Súčasťou bazéna je aj bio fit bar s vodopádom.

Detský bazén: pre deti máme pripravených hneď niekoľko vodných atrakcií. V bazéne je detská šmykľavka veľryba, fontánky a striekajúci nosorožtek.

Vonkajší bazén sa vyznačuje príjemnou teplotou vody 35-38 °C, tryskami na masírovanie nôh, perličkovými lavicami na sedenie, masážnymi tryskami a k dispozícii sú taktiež dva chrliče vody 72m².

Wellness

Bylinková inhalácia: do priestoru sa odparujú prírodné arómy harmančeka a jazmínu. Bylinková inhalácia je odvodená od klasickej fínskej sauny s teplotou v rozpätí 45 – 60 °C. Relatívna vlhkosť sa pohybuje od 55 – 60 %. Doporučená doba pobytu je až 25 minút. Kapacita: 7 osôb. 

Parná sauna (mentolová inhalácia): teplota v saune sa pohybuje od 45 – 55 °C, relatívna vlhkosť je 100 %. Vzduch je nasýtený prírodným olejom mäty piepornej, resp. mentolom. Procedúra prečistí horné dýchacie cesty. Doporučená doba pobytu v tomto priestore je 15 minút. Kapacita: 7 osôb. 

Medvedí brloh – masáž nôh s parným kúpeľom: byť v medveďom brlohu je jedinečné! Medvedí brloh je špecifický svojim kombinovaným riešením parnej procedúry a masáže nôh s teplotou priestoru v rozpätí 42 – 45 °C. Relatívna vlhkosť je 100 %. Teplota vody je okolo 34 °C. Kapacita: 9 osôb. 

Soľná baňa: vzduch je ohrievaný saunovou pecou a je obohacovaný samovoľným uvoľňovaním iónov originálneho soľného povrchu, ktorý priaznivo pôsobí na dýchacie cesty. Soľou zo zásobníka je možné masírovať svoje telo a zvýšiť tak jej účinok. Teplota v saune sa pohybuje od 42 – 44 °C. Relatívna vlhkosť je 50 %. Opustením kabíny cez priechodnú sprchu je možné očistiť svoje telo od soli osprchovaním. Doporučená doba pobytu v tomto priestore je do 20 minút. Možnosť dvojnásobného opakovania. Kapacita: 7 osôb. 

Infra sauna je mierna procedúra prehriatia tela a je vhodná pre osoby zle znášajúce vysokú teplotu. Hĺbkové teplo stimuluje svaly a orgány, následkom čoho je zapríčinené silné potenie. Zvýšením telesnej teploty sa zaistí prekrvenie. Infra sauna je veľmi príjemná a nedochádza v nej k nadmernej záťaži organizmu. Teplota povrchu tela, max 2 mm pod pokožkou je 40 – 42 °C, vlhkosť vzduchu v priestore je v rozpätí 42 – 45 °C. Pobyt v kabíne doporučujeme v dĺžke 15 – 20 min. s dvojnásobným opakovaním. Kapacita: 8 osôb. 

Horúca sauna: atrakciouhorúcej sauny je atraktívna saunová pec, ktorá automaticky zvlhčuje priestor prenášaním lávových kameňov z priestoru pece do medeného kotlíka s vodou. Súčasne tento efekt slúži ako dizajnový prvok. Horúca sauna je odvodená od klasickej fínskej sauny s teplotou v rozpätí 95-98°C. Relatívna vlhkosť sa pohybuje od 45-50 %. Doporučená doba pobytu je 7-15 minút s opakovaním 2–3 krát po sebe. Po prehriatí tela musí nastať jeho ochladenie a mierny oddych. Dôležité je nepreceňovať svoje sily a zo sauny vychádzať podľa individuálneho zdravotného stavu návštevníka. Uvedený automatický proces zabezpečuje ustálenú vlhkosť priestoru. Kapacita: 10 osôb. 

Horúca sauna s krbom: atrakciou v tejto saune je teplovzdušný krb, ktorý mimo samotného dohrievania priestoru taktiež dodáva veľmi príjemnú atmosféru prírody. Horúca sauna s krbom je odvodená od klasickej fínskej sauny s teplotou v rozpätí 95 – 98°C. Relatívna vlhkosť sa pohybuje od 45 – 50 %. Doporučená doba pobytu je 7-15 minút s opakovaním 2 – 3 krát po sebe. Po prehriatí tela musí nastať jeho ochladenie a mierny oddych. Dôležité je nepreceňovať svoje sily a zo sauny vychádzať podľa individuálneho zdravotného stavu návštevníka.Kapacita: 7 osôb. 

Lesná sauna - herba: jedinečnosťou lesnej sauny je špeciálna saunová pec „HERBA“, ktorá umožňuje inhaláciu byliniek, konárov a pod. Inhalované prírodné produkty sú v pravidelných intervaloch zvlhčované studenou vodou a práve táto reakcia tepla a chladu zabezpečuje intenzívne vylúhovanie arómy a silíc. Lesná sauna je odvodená od klasickej fínskej sauny s teplotou v rozpätí 55 – 60 °C. Relatívna vlhkosť sa pohybuje od 50 – 60 %. Radíme ju do procedúry mierneho prehriatia a doporučená doba pobytu je 15 – 20 minút s opakovaním 2 – 3 krát po sebe. Po prehriatí tela je potrebné sa ochladiť. Kapacita: 8 osôb. 

K dispozícii je aj ľadové vedro, kúpeľ nôh, Kneippov kúpeľ, ľadová studňa či thepidárium. 

 

Letné kúpalisko 

K vnútornému vodnému a saunovému svetu pribudol aj vonkajšie kúpalisko na mieste bývalého kúpaliska Slávie. 

Vo vynovenom areáli bol starý zničený bazén nahradený novým vyhrievaným nerezovým bazénom s teplotou 27-28°C v závislosti od počasia, so 4 plaveckými dráhami, polohovateľnými ležadlami s perličkovým vírením, vodným barom a fontánou. 

Pribudli aj rôzne netradičné atrakcie pre deti aj dospelých, ako napríklad lezecká stena, basketbalový kôš, lanová dráha a plávajúce lekná. Pre najmenšie deti sú napustené 2 detské bazény so šmykľavkami. Milovníci vodného adrenalínu si môžu užiť aj jazdu dvoma tobogánmi. 

Súčasťou vonkajšieho areálu sú letný bufet, Grill bar, Aqua bar, reštaurácia na prvom poschodí, prezliekárne a sprchy. Návštevníci si môžu vybrať slnenie na lehátkách pri bazéne alebo ležanie na zelenom trávniku.

 

 

Viac informácii nájdete TU

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu