múzeum
hrady a zámky
zvieratá a farmy
Schloss Hof
Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof

Cisársky zámok Schloss Hof poskytuje perfektné prostredie vďaka jedinečnému prepojeniu imperiálneho zámku, umelecky sformovaného barokového parku a idylického statku.

Tento nádherný komplex nájdete len kúsok za hranicami.  

Múzeum: Nádherný komplex obytného kniežacieho paláca, umelecky tvarovaných terasových záhrad a idylického statku bol založený ako reprezentatívne vidiecke a lovecké sídlo pre princa Eugena Savoyského. Roku 1756 cisárovná Mária Terézia získala usadlosť a darovala ju svojmu manželovi.

Dnes sa môžu návštevníci týchto častí zámockého areálu Schloss Hof potešiť z nerušeného vidieckeho života, môžu stretnúť celý rad vzácnych zvierat a následne sa posilniť v reštaurácii. Zámok ponúka prehliadky s odborným výkladom, audioguide (zvukového sprievodcu), sezónne vstupenky, komentované prehliadky, jazdy na poníkoch a kočoch.

Statok s množstvom zvierat so záhradnými terasami a barokovým zámkom je jednoducho jedinečná kombinácia. Medzi 240 kusmi zvierat žijú na statku najmä starorakúske rasy domácich zvierat ako alpské sliepky, štvorrohé kozy alebo pre barokové obdobie typické biele oslíky.

Schloss Hof ale predovšetkým láka turistov a rodiny s deťmi počas rôznych sviatkov, napr. počas Veľkej noci alebo na Vianoce. Vtedy sa tu konajú rôzne tématické podujatia, trhy, jarmoky, tvorivé dielne, vidieť môžete remeselníkov, ich kumšt a tiež si aj čosi kúpiť. Obľube sa tešia Záhradné dni či Barokový festival. Ak by ste chceli ušetriť na vstupnom, navštívte Schloss Hof počas slovenských dní, kedy majú Slováci zľavnené vstupy. Zvýšený záujem počas týchto dní ale nemusí byť po chuti každému, preto naša rada znie: sledovať program na stránke: www.schlosshof.at.

Kontakt: Tel.: +43 2285 20 000

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Deti sa dobre vyšantia na tunajšom ihrisku. Zoberte im ale náhradné oblečenie. Hry s vodou pri vodnej pípe sú miestnym hitom. Deti vytvárajú jazierka aj potôčiky, zbierajú vodu do sudov a stavajú z mokrého piesku svoje hrady. Okrem toho je tu lanová dráha, drevené preliezky, kolotoč - bocian, hojdačka, húpacie prasiatko, šmykľavka a pod. V letných mesiacoch sa deti môžu zahrať aj v stodole, kde je príjemný chládok. Drevená dráha a bicykle s prilbami potešia skôr 3 a viac ročné deti.    

ObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázok

Dostupnosť: max. 30 minút z Bratislavy, smer Hainburg,

Ďalšou možnosťou ako sa dostať do Schloss Hofu je z bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves a to aj pešo alebo na bicykli po Cyklomoste slobody. Z centra Bratislavy sa k mostu dostanete autobusmi MHD číslo 21 a 28. Odveziete sa po zastávku “Novoveská“ a prejdete pešo či na bicykli k cyklomostu popri budove devínskonovoveskej radnice.

Parkovanie: v okolí zámku sú dostatočne rozľahlé parkoviská, parkovanie nie je spoplatnené. 

Otváracie hodiny zámku Schloss Hof

Letná sezóna:     
od 15.3. do 17.11. | denne 10 - 18 hod
Reštaurácia „Zum Weissen Pfau“: denne 10 - 18 hod | teplá kuchyňa od 11 hod
Cukráreň „Prinz Eugen“: denne 10 - 18 hod
Obchod na statku: denne 11 - 18 hod
Zámocký obchod: denne  10 - 18 hod
Vstup cez Moravskú bránu: cez víkendy a počas štátnych sviatkov (A, SK) | 10 - 17 hod - len v letnej sezóne
Jazdy na kočoch: štv. -  neď. | 14 - 16 hod.|  3,-€

Zimná sezóna:  

Zámocký areál a Bäckenhof

18.11.2019 - 14.3.: víkendy a štátne sviatky (okrem vianočných): 10:00 - 16:00 hod. 
Reštaurácia „Zum Weissen Pfau“: vždy keď je otvorené v čase od 10:00 - 16:00 hod. 
Jazdenie na poníkoch: vždy keď je otvorené v čase od 14:00 - 15:00 hod./1€
Zámocké obchody sú zatvorené 

Vstupné
Denné vstupenky |  
Dospelá osoba: 15,-€ 
Deti a mládež (6–18 rokov):  9,-€ 
Deti do 6 rokov zdarma
Rodinná vstupenka (2 dospelí, 3 deti): 34,-€

Denná vstupenka na vianočné trhy 

Dospelá osoba: 7,-€
Deti (6-15 rokov): 3,-€ 
Deti do 6 rokov zdarma
Rodinná vstupenka (2 dospelí, 3 deti):17,-€
 

POZOR:  
V celom areáli platí prísny zákaz vstupu so psom a to počas všetkých podujatí. Na zámku Schloss Hof tiež platí zákaz vstupu s bicyklom a s kolobežkou. Bicykle si môžete uzamknúť na stojanoch pred vstupom do pokladničnej zóny ako aj pri Moravskej bráne. Počas zimnej sezóny platí v celom areáli prísny zákaz sánkovania a bobovania.

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu