vyhliadka
Výlet loďou
,

Ak neviete kam na výlet, vyberte sa na nenáročnú plavbu po Dunaji. Máte na výber 4 možnosti, kam sa môžete vyhliadkovými loďami Prešov a Martin a eventovou loďou Harmónia vybrať.

Upozornenie: Plavba Bratislavský okruh od 12.8.2021 - 15.8.2021 nepremáva

Viac o lodiach: Prešov, Martin a Harmónia 

1. Bratislava - Devín - Bratislava
Obľúbený výlet loďou k zrúcaninám hradu Devín a sútoku riek Dunaja a Moravy s prestávkou na Devíne.

Plavba začína pohľadmi na historickú časť Bratislavy a jej nábrežie a Bratislavský hrad, pokračuje popod Nový most a most Lafranconi smerom ku hradu Devín.

Stredoveký hrad Devín (12. až 16. st.) je národná kultúrna pamiatka. Stojí na skale vo výške 212 m nad morom. Bol vybudovaný na mieste rímskej stavby a veľkomoravského hradiska, známy už v roku 864 ako Dowina. Hrad v roku 1809 napoleonské vojská vyhodili do vzduchu. V súčasnosti je na hrade archeologické múzeum.

Vstupenky zakúpite za 15€ (deti od 2r. - 15r. 10€ / bicykle 2€)

Cestovný poriadok 2021: (platný pre obe linky)
od 15.5.2021 do 29.8.2021 - každý deň okrem pondelka
od 30.8.2021 do 24.10.2021 - premáva iba cez víkendy a sviatky

Linka I - odchod o 10.00 / príchod na Devín o 11.30 / 2 hodiny prestávka / odchod o 13.30 / príchod do BA o 14.00
Lina II - odchod o 14.30 / príchod na Devín o 16.00 / 2 hodiny prestávka / odchod o 18.00 / príchod do BA o 18.30
 

2. Bratislavský okruh
Panoramatická plavba popod Bratislavské mosty s nezvyčajnými pohľadmi na mesto z paluby vyhliadkovej lode.

Počas plavby sa budete môcť pokochať výhľadom na historickú časť Bratislavy, jej nábrežie a Bratislavský hrad. Potom plavba pokračuje popod most SNP /most bez podpier zavesený na asymetrickom pylóne/, ktorý je jednou z hlavných dominánt mesta až po most Lafranconi, kde sa loď otáča. Na pravom brehu Dunaja upúta Sad Janka Kráľa a na záver si môžete vychutnať, v úseku medzi Starým mostom a mostom Apollo, výhľad na obe strany Dunaja.

Vstupenky zakúpite za 8€ (deti od 2r. do 15r. 5€, bicykle 2€)

Služby
Počas plavieb na palube ponúkame nápoje a občerstvenie. 
Pri skupinách od 10 osôb písomná rezervácia nutná.
Možnosť objednať sprievodcovské služby pre ucelené kolektívy od 10 osôb (aj v cudzom jazyku) - pešia prehliadka mesta, trvanie 2 hodiny. Cena a informácie v cestovnej agentúre.

Viac informácií nájde na: Vyhliadková plavba - Bratislavský okruh3. Bratislava - Čilistov - Bratislava s možnosťou vstupu do Aqua Sphere Xbionic
Čilistov - priestor na zábavu, aktívny odpočinok a relax pri vode. Park s rozlohou 18 ha ponúka širokú paletu možností stráviť príjemný deň v prírode.

Čilistov predstavuje aktívny odpočinok a relax pri vode na upravenej kaskádovitej pláži. Zo športových aktivít je na výber volejbal, futbal, bedminton, stolný tenis alebo petangue. Aktívny program môžete vymeniť aj za pokojný piknik s rodinou alebo príjemné prechádzky v okolí povodia Dunaja. Pre najmenších účastníkov je pripravená mini ZOO. 

Pri návšteve reštaurácie si pochutnáte na miestnych špecialitách. Milovníci cykloturistiky sa môžu vrátiť do Bratislavy po hrádzi pri Dunaji a navštíviť po ceste množstvo kultúrnych a historických pamiatok.

Pre všetkých pasažierov ponúkame 13% zľavu na konzumáciu v hoteli Kormorán, ktorý sa nachádza pri výstupe z lode v lokalite Čilistov.

Vstupenky zakúpite za 17€ (deti od 2r do 15r. 12€, študent, zťp a senior 60+ 15,30€)
Vstupenky vrátane 3 hod. vstupu do Aquatic sphere 29€ / deti 25€ / v zľave 27€

Bazény a vodné atrakcie – x-bionic® aquatic sphere ponúka návštevníkom široké spektrum vonkajších a krytých bazénov navrhnutých pre maximálny športový výkon i kvalitný relax.

Prieplavový bazén s atrakciami (vodné chrliče, divoká rieka, vodné trysky), 35 °C
Detský interiérový bazén, 33 °C
Detský exteriérový bazén, 33 °C
2 vnútorné tobogany
2 vonkajšie tobogany
Rodinná šmykľavka
RENAULT Aquatic ninja v 50m bazéne
Plavba sa uskutoční pri minimálnom počte 60 pasažierov.

Cestovný poriadok 2021:
Plavby sa konajú len v konkrétnych termínoch 3.7.,17.7.,7.8.,21.8.2021 nasledovne:

odchod o 10.00 / príchod do Čilistova o 11.15 / 4 hodiny prestávka / odchod o 15.15 / príchod do BA o 17.15

Spap - lod a.s. si vyhracuje právo , v prípade nízkeho počtu záujemcov plavbu zrušiť. 4. Bratislava – Gabčíkovo - Bratislava

Obľúbený výlet loďou Harmónia k vodnému dielu Gabčíkovo s preplavením plavebných komôr.

Vodné dielo Gabčíkovo dokončili v roku 1992 po pätnástich rokoch výstavby. Zámerom staviteľov bolo zamedziť záplavám a vytvoriť spoľahlivú plavebnú dráhu v neustále sa meniacej rieke Dunaj. V Gabčíkove boli vybudované dve plavebné komory a vodná

elektráreň. Vodné dielo v Gabčíkove postavili na využívanie utvoreného spádu na výrobu elektrickej energie, na prekonávanie rozdielu hladín v plavebných komorách a na odvádzanie prípadných povodňových vôd.

Komory sú situované na ľavej strane rieky. Ponad vodný stupeň vedie 10 metrov široký cestný most. Prevádzka elektrárne je plne automatizovaná. Celý proces môžete sledovať priamo z mosta. Každá z komôr má pôdorysné rozmery 34 x 275 metrov s minimálnou hĺbkou vody 4,5 metra a umožňuje lodiam prekonať výškový rozdiel v rozmedzí 16 – 23,3 metra.

Do každej z komôr sa zmestí až 299 000 m3 vody. Plnenie a vypustenie plavebných komôr trvá asi 30 minút.

Vstupenky zakúpite za 26€ (deti od 2r. do 15r. 20€)

Cestovný poriadok 2021:
Iba v nedele 15.8.2021 a 12.9.2021: odchod z BA o 11.00 / príchod do BA 18.00

Plavba sa uskutoční pri minimálnom počte 100 pasažierov.

Spap- lod a.s. si vyhracuje právo , v prípade nízkeho počtu záujemcov plavbu zrušiť, prípadne presunúť na menšiu loď z flotily Spap-lod.a.s.

Cena lístka  je vrátane slovensky hovoriaceho sprievodcu/ výklad počas plavby/. V prípade nepreplavenia lode plavebnou komorou v dôsledku nepriaznivého počasia sa cestovné nevracia.

Služby
Počas plavby je možné na palube lode Harmónia  zákupiť občerstvenie, studené a teplé nápoje a vychutnať si ich na hornej palube , ktorá Vám poskytne nádherné výhľady počas celej plavby
Pri skupinách od 10 osôb písomná rezervácia nutná.

Lodná preprava: 

Loď Harmónia
2 paluby: dolná uzavretá s max kapacitou do 200 osôb - podľa usporiadania sedenia.
Horná prekrytá vyhliadková paluba s max kapacitou do 220 osôb.
Dĺžka: 41,9 m
Šírka: 9 m
Klimatizácia
Technické vybavenie oboch palúb

Služby
Kompletne vybavená kuchyňa - jedlá sú čerstvo pripravované priamo na lodi.
Výber teplých /studených, alkoholických/ nealkoholických nápojov
Cateringová ponuka podľa požiadaviek
Konferenčné balíky služieb
Svadobné balíky služieb
Doplnkový program /hudobná produkcia, rôzne vystúpenia a programy/

Loď Prešov

Bez ohľadu na to, či si vyberiete miesto na hornej alebo dolnej palube, z oboch sa vám naskytnú nádherné výhľady na povodie Dunaja a dominanty nášho hlavného mesta. Okrem pravidelných plavieb je vyhliadková loď Prešov k dispozícii aj na prenájom pre realizáciu súkromnej plavby.

S kapacitou 220 miest poslúži aj spoločnostiam s väčším počtom zamestnancom, napríklad ako ideálny prepravný prostriedok na podujatie či večierok organizovaný mimo hlavného mesta.  Súčasťou lode je aj bar a v prípade záujmu zabezpečíme tiež živú alebo reprodukovanú hudbu.

Loď Martin

Na rozdiel od vyhliadkovej lode Prešov, loď Martin disponuje síce o niečo menšou, ale stále veľmi zaujímavou, kapacitou 160 miest. Na spodnej palube sa nachádza reštauračná časť a oddelený salónik pre 18 ľudí, ktorí tak môžu mať počas plavby maximálne súkromie na pracovné stretnutie či súkromnú oslavu.

Vyhliadková loď Martin slúži pre potreby pravidelných okružných plavieb a zároveň je možné si ju celú prenajať pre súkromnú plavbu podľa individuálneho želania klienta vrátane hudby či iných doplnkových služieb.

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu