26.09.2019
blog
Biela noc 2019 pre deti

Biela noc, najväčší a najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku, rozžiari Bratislavu umením mnohých žánrov už v posledný septembrový víkend. Po prvýkrát v svojej histórii ponúkne plnohodnotný program na celé tri dni od piatka 12.00 hod. až do nedeľnej polnoci (27. až 29. septembra 2019). Prinášame vám tipy na tie najlákavejšie zastávky z magickej prechádzky mestom pre rodiny s deťmi!Celý program Bielej noci - všetky umelecké inštalácie

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Liz Von Graevenitz (GB): Príbehy z druhej strany
(Nádvorie Primaciálneho námestia, piatok, sobota, nedeľa po 19.00 hod.)

Interaktívne divadlo, v ktorom sa z vašich detí stanú hlavní hrdinovia. Urobte im radosť, zastavte sa na nádvorí Primaciálneho paláca a prebuďte aj v sebe hravosť dieťaťa v tieňohre vizuálnej umelkyne Liz Von Graevenitz. Príbehy z druhej strany (Tales from the Other Side) sú inšpirované prírodou a magickými bytosťami, ktoré prebývajú v jej tieňoch. Britská autorka pozýva všetky generácie návštevníkov, aby nechali voľný priebeh svojej fantázii, využili jej autorské masky a hru svetla s tmou a stali sa magickými bytosťami “z druhej strany” pre tých ostatných.

Kino FEST ANČA: Najlepšie animované filmy pre deti 2019
(Kino Film Europe, Pistoriho palác, Štefánikova 25; piatok, sobota, nedeľa od 15.00 do 18.00 hod.)

Organizátori Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča na Bielu noc prinesú kolekciu najlepších krátkych filmov od súčasných autorov, ktoré inde neuvidíte. Zbierka snímok z celého sveta je reprezentatívnym výberom plným zábavy, poučenia, jedinečných autorských prístupov, nápaditých výtvarných štylizácií a originálnych techník, aké dokáže deťom ponúknuť jedine autorský animovaný film. Nezabudnuteľné vizuálne aj príbehové zážitky vás čakajú v Kine Film Europe v piatok, sobotu a v nedeľu od 15.00 do 18.00 hod.!

Veronika Kocourková (SK): Tresky plesky
(Tyršovo nábrežie, pod mostom SNP, sobota po 19.00 hod.)

Do farebného podmorského sveta vás v sobotu po zotmení pozve Veronika Kocourková spolu s postavičkami z jej autorského animovaného seriálu Tresky Plesky. V ňom reportérka Kata Strofová prináša divákom najnovšie správy z tých najnebezpečnejších oblastí: z epicentra lavíny, zosuvov pôdy či hrozivej cunami. Na Tyršovom nábreží vám Veronika s Katou predostrú farebné dobrodružstvo, inšpirované výtvarnosťou seriálu a podvodnými nástrahami. Projekciu sprevádza skladba od Jany Kirschner, ktorá odznie aj v jednej z televíznych častí. Príďte sa zavlniť v jej rytme!

Zuzana Mitošinková & Jana Kobolková (SK): Zelená Zem
(Átrium Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, Gondova 70/2)
 

Workshop s podtitulom “Vzácne zvieratá na Slovensku”, počas ktorého J. Kobolková a Z. Mitošinková vytvoria s deťmi multisenzorickú inštaláciu lesa. Vďaka nej vaši najmladší pochopia nielen to, ako les funguje, ale aj prečo je pre ľudí dôležitý. Deti si budú môcť k lesu privoňať, vypočuť jeho typické zvuky a zoznámiť sa s lesnými obyvateľmi, a to priamo pod jedným z najväčší lákadiel festivalu – impozantným dielom GAIA Luke Jerrama, ktoré je vernou kópiu našej planéty.  Priemer diela dosahuje až 7 metrov a určite by ste si ho nemali nechať ujsť ani vy!

Filthy Luker  & Pedro Estrellas (GB)

(viaceré lokácie: River Park, promenáda Eurovea, Sklad č. 7.)
 

Od River Parku až po Sklad č. 7 bude na Bratislavu útočiť umenie – trojdimenzionálne, hravé a nafukovacie! Britská dvojica Filthy Luker a Pedro Estrellas miešajú svojský komiksový svet s mestským prostredím v nečakaných a najmä úsmevných kombináciách. Vďaka nim na streche River Parku zaparkuje vesmírna raketa, jeden zo stromov na promenáde Eurovea dostane oči a Sklad č. 7 obsadí svojimi zvedavými chápadlami mýtická chobotnica!


Biela noc pre všetkých

Ak sa okolím štvrte Eurovea city budete túlať aj po zotmení, na Tower 115 v Panorama Parku uvidíte (a začujete!) aj obrovské a nesmierne ukecané Slnko z dielne Mateja Mazáka (Matje!). Rovnako vás a vaše deti poteší sci-fi obývateľná socha od rakúskych Numen/For Use pod Zuckermandlom, vďaka ktorej sa budete cítiť ako na vesmírnej preliezke.

Každý večer o 20.00 hod. pozývame všetky generácie aj na veselú animovanú prechádzku mestom s brazílskymi VJ Suave, ktorá nadchne farebnosťou, vtipom aj mierou interaktivity. V sobotu sa k nim môžete pripojiť aj na workshop animácie s aplikáciou Tagtool, vďaka ktorej svoje výtvory uvidíte naživo premietané na fasádu OD MY. Ani týmto však bohatý program festivalu nekončí. Pre viac informácií a tipov z programu navštívte: www.bielanoc.sk 

 

A nezabudnite – deti do 15 rokov majú aj k plateným dielam vstup zdarma!

 

Biela noc

27. – 29. septembra 2019

Každý deň od 12.00 do 24.00 hod.

 

TU si môžete stiahňuť celú festivalovú mapu

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu