divadlo
Divadlo Piki: Čin-Čin

Divadelné predstavenie ČIN-ČIN, v podaní divadla PIKI je spracovanie veršovaného príbehu o živote a diele vrabčiaka Čima Čimčara. Jednoduchými výrazovými prostriedkami, zrozumiteľnými deťom najnižšej vekovej kategórie rozpráva o jeho trampotách od detstva až po chvíľu, keď sa sám stane otcom.

Táto akcia sa konala v minulosti


Detstvo má bezstarostné, veselé, ale krátke. Napriek odporu rodičov sa čoskoro ožení a vtedy nastanú ťažkosti. Čimo sa musí oháňať, aby zohnal jedlo, strechu nad hlavou a aby splnil všetky priania svojej žienky – Čin-Čin. Hoci sa veľmi snaží, väčšinou všetko zle skončí. Mušku, ktorú chytí pre žienku, zje sám, rovnako, ako gajdoša Čmeľa, ktorého sám zavolal, aby chránil spánok jeho žienky. Slávnostne nasťahuje svoju rodinku do lastovičieho hniezda, ale neslávne z neho musí odísť. Keď konečne prekoná svoju lenivosť a pohodlnosť a postaví vlastný dom, dostane najťažšiu úlohu – zaobstarať dieťatko. Tajne odíde do sveta k vrane, „ktorá vrabcov nosí“, ale ani u nej nepochodí. Neostáva mu nič iné, len sa vrátiť domov a tam…..ale to sa už nechajte prekvapiť.

Réžia a hrajú: K.Aulitisová a Ľ.Piktor
Scéna a kostýmy: Z.Cigánová-Mojžišová
Hudba: B. Suchánek
Pre ľudí od troch rokov.

Prosíme rodičov, aby deti nepúšťali pred predstavením, ani počas neho na pódium. Deti na pódiu sú žiaduce len vtedy, ak ich účinkujúci k tomu vyzvú. Ďakujeme!

Vstupné:
4€ dieťa / 2€ dospelý

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu