divadlo
Leto v Medickej

Staromestské kultúrne leto 2019 v Medickej záhrade - Leto pre deti

 

Táto akcia sa konala v minulosti

29.7., 10:00, pondelok
Divadlo SemTamFór (Praha): O Honzovi

Rozprávková inscenácia inšpirovaná známym príbehom o lenivom Honzovi, ktorý si, aj napriek svojej lenivosti, vyslúži princeznú.
Trvanie: 45 minút
Pre deti: od 3 rokov

31.7., 10:00, streda
EDUdrama (Bratislava): S rozprávkou v batohu

Vydajte sa s nami na rozprávkový výlet. Stretneme v ňom spisovateľov z rôznych krajín Európy. Od každého si do batoha naložíme inú rozprávku. Spolu oživíme príbehy v knihe a prstom na mape zažijeme ríše, ktoré už nejestvujú, jazyky, ktorými sa už nehovorí a abecedy, ktorými sa už nepíše.
Trvanie: 60 minút
Pre deti: 6-10 rokov

5.8., 10:00, pondelok
Divadlo MaKiLe: Sestričky Notičky z Pesničko-Landie s koncertom Detský svet

Koncertík je nabitý dobrou náladou, tancom a najmä pesničkami o detskom svete. Zaznejú tu piesne ako Ninja domáci alebo Nohy rukaté.
Pomoc detí pri ukazovačkách, spievaní, tancovaní i „muzicírovaní“ je žiaduca, vítaná a prudko Potrebná. Potešte deti iným pohľadom na Detský svet v podaní Sestričiek Notičiek.
Trvanie: 50-60 minút
Pre všetky deti do 12 rokov

12.8., 10:00, pondelok
Divadlo Žihadlo: Zajko a Lajko

Zajko Lajko je rozprávka Divadla Žihadla, pripravovaná pre deti predškolského veku. Ale isto aj pre tie väčšie deti, pretože jej hlavný hrdina, malý lesný i poľný zajac Ľudovít, zvaný Lajko, je veľmi zvedavý a učenlivý. A tak mu jeho kamaráti - zvieratká zo záhoráckeho lesa medzi Malackami a Rohožníkom, lesa plného zvierat a aj hubárov z celého kraja, žaba, ježko a sova - približujú život v lese.
Trvanie: 45 minút
Pre deti: od 3 rokov

19.8., 10:00, pondelok
Divadlo ZáBaVKa: Buwko, Sniwko a koniec sveta

Envirozábavka z Krajiny splnených prianí, kde sa našim hlavným hrdinom Buwkovi a Sniwkovi zasníva hrôzostrašný sen o konci sveta. Nočná mora o hromadení smetí a zlých škriatkoch a o oblude z ktorej sa vykľuje... Viac už v samotnom predstavení, počas ktorého sa deti naučia ako a prečo neplytvať a separovať  a ako možno zachrániť náš les ale aj celý svet!
Trvanie: 45 minút
Pre deti: 3-10 rokov

26.8., 10:00, pondelok
Divadlo Jaja: Divoška a Ramptantinton

Dievčatko ľúbi svoju mamu aj ocka a zo samej lásky k nim príde sestrička. Mamička sa stará o bábätko a dievčatko sa mení na Divošku. Nechce svoju sestričku a najradšej by ju poslala preč do „EĎIPA“(Egypta). Mamička porozpráva svojej dcérke rozprávku a tá zistí ako veľmi svoju sestru ľúbi a že by ju za nič na svete nedala.
Trvanie: 45 min
Pre deti: od 3 rokov
Účinkujú: bábky - krásny „namakaný“ otrok Arnoldechon, prskajúca srandovná múmia (fakticky prská vodu!, Divoška a bábätko

Vstup na všetky predstavenia je voľný. V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenia konajú o 10:30 v Staromestskom centre kultúry a vzdelávania na Školskej 14.

Odporúčame

Nuna

28.2.2020 - 6.3.2020 / Bratislavské bábkové divadlo

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu