divadlo
Leto v Medickej

Staromestské kultúrne leto 2019 v Medickej záhrade - Leto pre deti

22.07.2019, Po
24.07.2019, St
29.07.2019, Po
31.07.2019, St
05.08.2019, Po
12.08.2019, Po
19.08.2019, Po
26.08.2019, Po

8.7., 10:00, pondelok
Divadlo na hojdačke (Bratislava, Žilina): Na Zemi, dobre mi

…vesmírna loď z ďalekej planéty má problém… may day, may day… havaruje priamo do lesa… No, do lesa… Na skládku medzi stromami, kde kedysi býval les. Podarí sa našim vesmírnym kamošom pomôcť zvieratkám v lese a opraviť loď na návrat domov? 
Sci-fi je v divadle ojedinelý žáner, ktorý však ponúka pohľad zvonka na človeka a jeho správanie sa k našej planéte. Chceme, aby aj deti našich detí dýchali čistý vzduch a zažili prírodu aspoň tak ako my. Z lásky k Zemi sme do predstavenia zapracovali aj tému triedenia odpadov. Diváci rovno na javisku pomôžu našim kamošom roztriediť papier, plasty a sklo do správnych košov.
Trvanie: 40-45 minút
Pre deti: 3-10 rokov
Účinkujú: herci a bábky

10.7., 10:00, streda
EDUdrama (Bratislava): Zbojníčka Ronja

Dobrodružstvá zbojníkovej dcéry Ronje od Astrid Lindgrenovej nás zavedú do stredovekého hradu a lesa, ktorý je plný nástrah. Príbeh však bude predovšetkým o tom, že kamarátstvo (nielen) medzi zbojníckymi deťmi môže byť silné, aj keď je každý z inej strany barikády, že sa dá ľahko pohádať, ale aj udobriť a hlavne, že zbojnícky kapitán je tiež len tatko.
Trvanie: 60 minút
Pre deti: 6-10 rokov

15.7., 10:00, pondelok
Divadlo Koráb (Brno): Princezná s dlhým nosom

Rozprávka o tom, ako neposlušnú princeznú postihla nejedna pohroma – narástli jej uši ako lopúchy, jelenie parohy a nos dlhý 40 metrov. S takým nosom si užije zábavu po celom okolí!
Pre deti: 3-10 rokov 
Účinkujú: 2 herci, bábka veveričky v nadživotnej veľkosti a bábka princeznej v životnej veľkosti s nosom dlhým 40 metrov

17.7., 10:00, streda
EduDrama (Bratislava): Čarodejné kvapky

Nazrieme do zákulisia Medzinárodného stretnutia čarodejníkov a čarodejníc, aby sme zistili kto je ich najväčším nepriateľom a koho by najradšej premenili na myš. V krásnom detskom horore od Roalda Dahla môžeme odhaliť, kto je pod povrchom skutočne milý a kto milého iba hrá.
Trvanie: 60 minút
Pre deti: 6-10 rokov

22.7., 10:00, pondelok
Divadlo facka (Brno): Tůdle a nůdle

O dvoch klaunoch, ktorí utekajú z cirkusu a zakladajú si spoločne s deťmi svoj vlastný. Predstavenie je založené na cirkusových zručnostiach, improvizácii a vzájomnej interakcii s deťmi. Deťom sa otvára možnosť zoznámiť sa s cirkusovým a divadelným umením.
Trvanie: 50 minút
Pre deti: 3-10 rokov
Účinkujú: dvaja klauni

24.7., 10:00, streda
EDUdrama (Bratislava): Cyril, kde si?

Dá sa byť na troch miestach naraz? Ako na jednom mieste vyriešiť zdanlivo nesúvisiace záhady v rôznych kútoch sveta? Je to práca pre detektíva! Ako dopadne výprava za morským hadom? Nájde sa zmiznuté lietadlo? Kde sú naši rodičia a kam sa stratil Cyril, keď boli deti samé doma?
Staňte sa aj vy autormi príbehu a pomôžte nám vymotať sa z tejto prekérnej zápletky.
Trvanie: 60 minút
Pre deti: 6-10 rokov

29.7., 10:00, pondelok
Divadlo SemTamFór (Praha): O Honzovi

Rozprávková inscenácia inšpirovaná známym príbehom o lenivom Honzovi, ktorý si, aj napriek svojej lenivosti, vyslúži princeznú.
Trvanie: 45 minút
Pre deti: od 3 rokov

31.7., 10:00, streda
EDUdrama (Bratislava): S rozprávkou v batohu

Vydajte sa s nami na rozprávkový výlet. Stretneme v ňom spisovateľov z rôznych krajín Európy. Od každého si do batoha naložíme inú rozprávku. Spolu oživíme príbehy v knihe a prstom na mape zažijeme ríše, ktoré už nejestvujú, jazyky, ktorými sa už nehovorí a abecedy, ktorými sa už nepíše.
Trvanie: 60 minút
Pre deti: 6-10 rokov

5.8., 10:00, pondelok
Divadlo MaKiLe: Sestričky Notičky z Pesničko-Landie s koncertom Detský svet

Koncertík je nabitý dobrou náladou, tancom a najmä pesničkami o detskom svete. Zaznejú tu piesne ako Ninja domáci alebo Nohy rukaté.
Pomoc detí pri ukazovačkách, spievaní, tancovaní i „muzicírovaní“ je žiaduca, vítaná a prudko Potrebná. Potešte deti iným pohľadom na Detský svet v podaní Sestričiek Notičiek.
Trvanie: 50-60 minút
Pre všetky deti do 12 rokov

12.8., 10:00, pondelok
Divadlo Žihadlo: Zajko a Lajko

Zajko Lajko je rozprávka Divadla Žihadla, pripravovaná pre deti predškolského veku. Ale isto aj pre tie väčšie deti, pretože jej hlavný hrdina, malý lesný i poľný zajac Ľudovít, zvaný Lajko, je veľmi zvedavý a učenlivý. A tak mu jeho kamaráti - zvieratká zo záhoráckeho lesa medzi Malackami a Rohožníkom, lesa plného zvierat a aj hubárov z celého kraja, žaba, ježko a sova - približujú život v lese.
Trvanie: 45 minút
Pre deti: od 3 rokov

19.8., 10:00, pondelok
Divadlo ZáBaVKa: Buwko, Sniwko a koniec sveta

Envirozábavka z Krajiny splnených prianí, kde sa našim hlavným hrdinom Buwkovi a Sniwkovi zasníva hrôzostrašný sen o konci sveta. Nočná mora o hromadení smetí a zlých škriatkoch a o oblude z ktorej sa vykľuje... Viac už v samotnom predstavení, počas ktorého sa deti naučia ako a prečo neplytvať a separovať  a ako možno zachrániť náš les ale aj celý svet!
Trvanie: 45 minút
Pre deti: 3-10 rokov

26.8., 10:00, pondelok
Divadlo Jaja: Divoška a Ramptantinton

Dievčatko ľúbi svoju mamu aj ocka a zo samej lásky k nim príde sestrička. Mamička sa stará o bábätko a dievčatko sa mení na Divošku. Nechce svoju sestričku a najradšej by ju poslala preč do „EĎIPA“(Egypta). Mamička porozpráva svojej dcérke rozprávku a tá zistí ako veľmi svoju sestru ľúbi a že by ju za nič na svete nedala.
Trvanie: 45 min
Pre deti: od 3 rokov
Účinkujú: bábky - krásny „namakaný“ otrok Arnoldechon, prskajúca srandovná múmia (fakticky prská vodu!, Divoška a bábätko

Vstup na všetky predstavenia je voľný. V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenia konajú o 10:30 v Staromestskom centre kultúry a vzdelávania na Školskej 14.

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu