iná akcia
Jar na zámku Schloss Hof

Pre pestrosť a krásu prírody sa máj považuje za jeden z najkrajších mesiacov. Pestré a rozmanité sú i májové podujatia na zámku Schloss Hof.

Táto akcia sa konala v minulosti

V jarných mesiacoch nerozkvitá len príroda, ale pestré sú aj podujatia na zámku Schloss Hof, ktoré svojou rôznorodosťou oslovia všetky vekové kategórie.

Mušketieri ako hostia na zámku
Príbehy o nezlomných hrdinoch sprevádzajú ľudstvo od nepamäti, pútajú pozornosť a vzbudzujú zvedavosť. Medzi obľúbené patria aj tie o mušketieroch. Osudy týchto francúzskych vojakov ožijú v pôsobivom divadle na slávnostnej lúke v zámockom areáli Schloss Hof. Šikovní jazdci a ušľachtilé kone predvedú v dňoch 13. a 14. mája napínavé vystúpenie s množstvom zaujímavých jazdeckých trikov.

Deň matiek
Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamičkám. Na tieto dôležité osoby sa nezabúda ani na zámku Schloss Hof.  Slávnostný koncert v klasicistickej sále s melódiami od Vivaldiho, Straussa, Piazollu a mnohých iných iste potešia srdce nejednej mamičky. Srdiečka sa budú aj rozdávať, ale tie sladké v podobe briošky od pekárne Geier.  K tomu všetkému príjemná prechádzka v nádherne rozkvitnutých záhradách určite mamičkám spríjemní deň.

Jarné dni záhrad
Od 25. do 28. mája sa potešia  všetci milovníci záhrad. Počas Jarných dní záhrad zažiaria barokové záhrady už v letnej výsadbe. Záhradné podujatie predstaví desiatky vystavovateľov s rozmanitým sortimentom. Môžete si vybrať z bohatej ponuky rastlín, cibuliek, záhradného nábytku či nápaditých dekorácií. Slávnostná sála a baroková stajňa sa pod rukami šikovných floristov premenia na kvetinový raj. Program doplnia rozmanité prehliadky a prednášky, pre deti sú v zámockých dielničkách pripravené kreatívne aktivity v jarnej atmosfére. Popri víkendových podujatiach netreba zabudnúť ani na stálu ponuku. Zámocké komnaty prezentujú novú výstavu, ktorá odkrýva zaujímavosti z politického života Márie Terézie. Zatiaľ čo zariadené cisárske apartmány predstavujú život na zámku a odkazujú na paralely v súkromnom živote panovníčky. Pri prechádzkach záhradami neváhajte preskúmať aj zámocký statok, ktorý je ukážkou vzácnych staro-rakúskych  domácich zvierat.

Vstupné:  Dospelí 13,- € , deti (6-18 rokov) 8,- €, deti do 6 rokov zdarma; Rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 34,-€

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu