iná akcia
Rodičovský knižný klub: Objavte v sebe dobrého rodiča

Inšpirujte sa knihami o výchove so Zuzanou Vaškovou, rodičovskou poradkyňou. Témou bude kniha Objavte v sebe dobrého rodiča od Becky Kennedy. Nie je potrebné, aby ste mali knihu prečítanú.Na podujatie je potrebné sa vopred zaregistrovať:
https://forms.gle/XKv43CXu81KFezbM7

O knihe OBJAVTE V SEBE DOBRÉHO RODIČA - BECKY KENNEDY

V posledných rokoch vyvolala psychologička a spisovateľka Becky Kennedy rodičovskú revolúciu. Obracali sa na ňu rodičia, ktorí sa odrazu ocitli v zložitých situáciách vyvolávajúcich pocity frustrácie, vyčerpanosti a bezmocnosti. Ich spoločná túžba však bola rovnaká: všetci chceli byť lepšími rodičmi.

Autorka zosumarizovala všetky poznatky o vzťahovej väzbe, všímavosti a rodinných konšteláciách, čo boli teoretické prístupy, ktoré boli súčasťou jej súkromnej praxe, a snažila sa pretransformovať tieto myšlienky do metódy práce s rodičmi, ktorá by bola konkrétna, prístupná a zrozumiteľná. Jej výchovný model je efektívny, no zároveň nenarúša blízkosť medzi rodičom a dieťaťom. Je zástankyňou jasne stanovených hraníc, rodičovskej autority a pevného vedenia pri súčasnom zachovaní pozitívneho vzťahu, dôvery a rešpektu.

V knihe Objavte v sebe dobrého rodiča sa s čitateľmi a čitateľkami podelí o svoju výchovnú filozofiu a ponúkne im mnoho užitočných a praktických stratégií a metód, ktorých cieľom je blaho rodiča a súčasne blaho dieťaťa. Autorka zároveň ponúka riešenia konkrétnych situácií v oblastiach ako separačná úzkosť, agresívne emočné výbuchy, súrodenecká rivalita, vzdor či problémy so spánkom. Všetci chceme vnímať naše deti ako dobré deti, seba vnímať ako dobrých rodičov a pracovať na tom, aby sa nám všetkým žilo pokojnejšie. Je to možné. Nemusíme si vyberať. Môžeme mať všetko.

 

ZUZANA VAŠKOVÁ

Založila a 8 rokov viedla montessori škôlku v Bratislave. Rodičovstvo považuje za jednu z možností ako ďalej osobnostne rásť a napredovať. Absolvovala montessori vzdelávanie, kurz Rešpektovať a byť rešpektovaný. Výchova a vzdelávanie detí a sprevádzanie rodičov na ich ceste pri výchove ju podnietilo k jej ďalšiemu vzdelávaniu. Ukončila výcvik Práca s rodinou a vzťahová väzba. Pomáha rodičom objavovať potenciál ich detí a prinášať do ich životov rešpekt, hranice a láskavosť. Téma sprevádzania detí a rodičov, montessori pedagogiky, rešpektujúceho prístupu, spolupráce medzi odborníkmi sa vinú jej profesionálnou kariérou, preto sa podieľa na spoluvytváraní bezpečného priestoru v občianskom združení Metanoia, ktorý spája odborníkov a ľudí hľadajúcich terapeutickú podporu a sprevádzanie.

Tešíme sa na vás v Staromestskej knižnici na Blumentálskej 10/a.
Vstup na podujatie voľný.

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu