iná akcia
Zvedavá sobota - cyklus prednášok pre rodičov

Srdečne Vás milí rodičia pozývame na cyklus prednášok s názvom "Zvedavá sobota", ktorý je súčasťou projektu Zvedavé deti, podporenom spoločnosťou IBM. Môžete sa tešiť na zaujímavé prednášky spojené s dikusiou s renomovanými odborníčkami.

Táto akcia sa konala v minulosti


9:00-10:00 “Bezpečná vzťahová väzba - dar na celý život"
Cez aktuálne vedecké poznatky si vysvetlíme, čo je podmienkou toho, aby sme vychovali šťastného, spokojného a úspešného človeka a či sa vzťahová väzba týka len prvého roka. Na zážitku na sebe nahliadneme do toho, ako sme to mali ako deti my, čo nám mama (ne)dala a čo to s nami (ne)robí. Bude priestor na vaše výchovné otázky a dilemy.

Prednášajúca: Jana Zemandl
Detská psychologička s vedeckým zázemím a spoluautorka knihy "Psychológia pre milujúcich rodičov". V ambulancii klinickej psychológie Psychológia - terapia s.r.o. sa venuje výchovnému poradenstvu rodičov bábätiek a detí do cca 9 rokov a tiež vzdelávaniu a príprave rodičov. Problémy detských dušičiek rieši v terapii hrou. „Keby som mal/a dať dieťaťu len jednu jedinú vec, nech je to bezpečná vzťahová väzba.“

10:15-11:15 "Stávame sa rodičmi, neprestávajme byť partnermi"
Rodičovstvo je často vytúžená a očakávaná zmena v partnerskom živote. Prináša okrem radostí aj nové situácie, ktoré sa ako rodičia učíme riešiť. Často si neuvedomujeme, aký má celá táto zmena vplyv na náš partnerský život - až po moment, kedy sa začne zjavovať nespokojnosť jedného alebo oboch partnerov. O tom ako tomu predísť a ako si udržať "zdravý rozum" pri riešení radostí i starostí rodičov si povieme na stretnutí.

Prednášajúca: Eva Černičková
Absolvovala psychológiu na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Svoje odborné skúsenosti uplatnila po štúdiu ako psychológ v poradenstve pre jednotlivca, pár a rodinu, konzultant na linke dôvery, terénny pracovník v krízovej intervencii a metodik – psychológ. V súčasnosti sa venuje aj pravidelnej publikačnej činnosti.

11.30-12.30 “Sedem vecí, ktoré pomôžu vašim deťom prežiť v modernej dobe”
Klub nerozbitných detí je o hľadaní strateného detského šťastia v dobe tabletov a instantných riešení. Na rozdiel od prekladov americkej výchovnej literatúry je to kniha šitá na mieru slovenským rodičom. Vychádza z medicínskych a psychologických štúdií a je doplnená o rozhovory so slovenskými expertmi. Každý z nich je autoritou v jednej z dôležitých oblastí, ktoré potrebujeme rozvíjať u našich detí. Aby zvládli náročnú dobu, v ktorej budú žiť. Aby sa stali nerozbitnými.

Prednášajúca: Slávka Kubíková
Pôsobila v biznise, ale aj v médiách. Keď sa jej narodili deti, začala sa venovat písaniu o výchovných a rodinných témach. Hlbšie študovala otázky detskej psychológie a výchovnú literatúru. O tom, na čo prišla, najprv publikovala články a neskôr to najdôležitejšie spísala do knihy. Tak sa zrodil Klub nerozbitných detí. Momentálne vydala ďalšiu knihu Krotitelia dispelejov a venuje sa diskusiám o výchove a prednáškam.

Prihlasovanie emailom: kurzy.rckramarik@gmail.com do 28.11.2019.

Vstupné: 5€ (vďaka grantu od spoločnosti IBM)

Odporúčame

Chronoškriatkovia

So 16.12.2023 / Bratislavské bábkové divadlo

Muflón Ancijáš

29.12.2023 - 27.4.2024 / Slovenské národné divadlo - Opera

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu