iné miesto
Lednice - Valtice - Mikulov
Zámecké náměstí 68, 69144 Lednice

Doprava: Či už prídete vlakom (spojenie s 1 prestupom v Břeclavi), autom (cca 1 hodina z Bratislavy) alebo na bicykli, Lednice, Valtice a Mikulov si užijete.

Ak sa vyberiete na bicykli, máte tu k dispozícií veľké množstvo kvalitne značených a upravených cyklistických ciest, z ktorých si podľa náročnosti a fyzickej zdatnosti vašu cyklo-dovolenku ľahko naplánujete. Viac o cyklistických cestách nájdete tu.

Lednicko-Valtický areál je vhodný na prechádzky s kočíkom, ocitnete sa tu v romantickej krajine, obkopení prírodou. Môžete sa tu povoziť na koči, alebo sa plaviť na loďke. Mesto Mikulov Vám tiež ponúka niekoľko možností na výlety, nájdete tu kvalitné služby a výbornú kuchyňu. Výlet do tohto pohostinného a malebného kraja môžeme len odporučiť.

Viac tipov na výlety, cyklocesty a ostatné užitočné informácie nájdete tu, na stránke Lednicko-Valtického areálu

Lednice

Prechádzka po rozprávkovom zámku, palmovom skleníku a najväčšom európskom zámockom parku vás chtiac či nechtiac vtiahne do úplne iného, romantického a rozprávkového sveta. 60 metrový minaret, zrúcanina hradu Janov, terasa Apollonovho chrámu, to všetko nájdete potulkami po zámockom parku. Môžete sa vybrať chodníčkami peši, na bicykli, na koči v konskom záprahu, alebo sa plaviť plťkou po kanáli.

Cenník: deti do 6 rokov majú vstup zdarma, vstup do záhradného parku tiež nie je spoplatnený, ostatný cenník a nájdete tu.

Otváracia doba: denne okrem pondelka, väčšinou od 9.00-16.00 / od mája do augusta do 17.00.  Viac informácií nájdete tu.


Valtice

Barokový zámok vo Valticiach tvorí významnú súčasť Lednicko-Valtického areálu, zapísaného vďaka prepojeniu architektonických pamiatok a umelo vytvorenej krajiny, v roku 1996 na zoznam Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Vo Valtickom zámku sídli Národné vinárske centrum a niekoľkokrát do roka sa tu konajú vínne trhy. Okrem trhov sa tu organizujú aj iné podujatia ako napr. zraz veteránov, alebo rôzne koncerty. Viac o programe na zámku sa dozviete tu.

Otváraciu doba zámku a cenník nájdete tu.

Mikulov

Krásne juhomoravské mesto vás prekvapí svojou pohostinnosťou, službami a malebnou architektúrou. Na svoje si tu prídu vďaka upraveným a dobre značeným cyklo cestám cyklisti, peší turisti, ale aj vďaka množstvu zachovalých pamiatok aj milovníci histórie a nakoniec aj priaznivci dobrého vína.

Možnosti:
Určite sa vyberte na nenáročnú prechádzku po Zámku a prekrásnej zámockej záhrade. Vstupenky a otváracie doby nájdete tu.

Priamo na námestí sa týči Kostol sv. Anny. Ak sa rozhodnete nahliadnuť dovnútra, nájdete tu hrobku slávnej Mikulovskej rodiny Dietrichsteinovcov. Cenník spolu s otváracími hodinami nájdete tu.

Kozí Hrádok je  jedna z troch skalnatých dominánt mesta, odkiaľ budete mať celý Mikulov ako na dlani. Prechádzka je to nenáročná, avšak potrebujete zdolať pár schodov, takže s kočíkom ju neodporúčame. Vstupenky a otváracie doby nájdete tu.

Krížová cesta na Svätý kopček  patrí medzi najstaršie krížové cesty v Čechách. Na jej vrchole stojí Kaplnka svätého Šebestiána, zvonica a kaplnka Božieho hrobu, ktorá je napodobeninou pôvodného Božieho hrobu v Jeruzaleme. Na svätom kopčeku, pôvodne nazývanom Tanzberg, sa vám naskytne nádherný výhľad na celý Mikulov.

Titulna foto: https://tripytipy.sk/

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu