výstava
iná akcia
I love Lego festival

V Centrale ožijú v júni Lego® Disney princezné i roboty z Lego® stavebnice.

Táto akcia sa konala v minulosti

Výstavy fantastických modelov Lego® už na Slovensku dobre poznáme. Počas niekoľkých víkendov v Bratislave však prvýkrát ožijú princezné z rozprávok na unikátnej módnej prehliadke, deti si vyskúšajú lov na Lego krokodílov či hľadanie zlatej kocky v mori farebných kociek.

Od roku 1958, keď dnešné Lego® kocky prvýkrát uzreli svetlo sveta, je ťažké si predstaviť hru, ktorá by v deťoch, ale i dospelých podnecovala viac kreativity a technického myslenia. Skladanie domčekov, ciest, zvieratiek či postavičiek z legendárnej stavebnice sa odvtedy stalo súčasťou dospievania niekoľkých generácií a dánska spoločnosť nás stále dokáže prekvapiť novými výtvormi. Od 6. do 26. júna Bratislava zažije fantastický LEGO Festival, ktorý zmení nákupné centrum Central na obrovskú herňu plnú farieb a zábavy.

Okrem výstavy plnej jedinečných modelov, ktoré budú mať na Slovensku svoju premiéru, si návštevníci budú môcť užiť tri víkendy plné zábavných aktivít pre dievčatá i chlapcov. V Bratislave prvýkrát uvidíme LEGO busty filmových hviezd ako Jackie Chan, Sandra Bullock, George Clooney, Will Smith či John Cleese zo britskej komediálnej skupiny Monty Python. Na bratislavskú výstavu poputujú zo súkromnej zbierky certifikovaného Lego profesionála Dirka Denoyella z Belgicka. Medzi 3D sochami, ktoré skladajú profesionáli v českom Kladne, sa objaví napríklad obľúbená postava Lego Ninjago Kai vážiaca až 187 kg či 2,8 m dlhý tuleň. Okrem toho sa deti budú môcť tešiť zo sôch zbrojnošov, rôznych zvieratiek či populárnych postavičiek zo série Lego Friends. Na výrobu každej z 3D sôch sa použili tisícky farebných kociek, pri Ninjago Kai ich bolo dokonca vyše 53 000!

Víkendové aktivity Lego Festivalu nadchnú všetkých detských návštevníkov. Druhý júnový víkend (10.-11. 6. 2017) bude patriť jedinečnej módnej prehliadke Lego Disney Princess, pri ktorej si dievčatá budú môcť vyskúšať prekrásne princeznovské šaty a prejsť sa po hrade ako ozajstné rozprávkové hrdinky. Počas tohto víkendu si návštevníci budú môcť užiť i preteky Lego Technic Tracked Racer, ktoré sa tiež na Slovensku objavia po prvý raz. Od 17. do 18. júna sa v obchodnom centre uskutoční prezentácia First Lego League. Fanúšikovia kreatívnych hier a moderných technológií uvidia prepojenie Lego robotiky s hrou s programovateľnými modelmi. V rámci celoslovenskej súťaže First Lego League sa deti vo veku 9-16 rokov učia stavať a programovať Lego roboty a pracovať s tímom mladých „výskumníkov“.

Jednou z najzábavnejších aktivít leta v Central-e bude určite aj originálny Lov na Lego krokodíly, ktorý si deti budú môcť vyskúšať 24.-25. júna. „Chytanie“ krokodílov z Lego kociek sa v Bratislave objaví prvý krát práve na Lego Festivale. Kreativitu detí podnieti i zaujímavá Red Brick Zone, v ktorej si budú môcť vyskúšať stavanie jedinečných modelov z kociek rovnakej farby. Odkazy pre priateľov či ďalších návštevníkov deti budú môcť napísať na Hello Wall a svoje dobrodružné šťastie vyskúšať v súťaži hľadania zlatej kocky medzi tisíckami iných.

Novinky Kam s deťmi v Bratislave

Prihlásenie k odberu